Přijďte hlasovat!

Za použití elektronického hlasovacího zařízení.

Co je to ta demokracie? K čemu je dobrá? Dá se sníst? Dá se na ní v zimě sjíždět kopec? Dá se zmuchlat do koule a nacpat spolužákovi za krk? Nebo k čemu ji máme?

Demokracie je vlastně hra. A jako každá hra, má i ona svoje pravidla. Pravidla demokracie se jmenují Ústava. A podle těchto pravidel se řídí život v každé demokratické zemi.

Šest stran, každá se svým programem, soupeří s ostatními o přízeň voličů. Jedna si chce tančit, druhá klidně žít, třetí se chce učit, čtvrtá neřešit, pátá by si hrála a šestá stále cvičila. Po volbách se strany, které vyhrály, musí domluvit na programu a ten prosazovat – zatímco strany, které se nedostaly do vlády tvoří opozici. Tak to jde až do dalších voleb, kdy se znovu rozdají karty… a hra může pokračovat.

Děti vnímají politické dění, znají jména různých politiků od rodičů, z televize, z předvolebních billboardů a jejich povědomí, co to všechno konkrétně může v jejich životě znamenat, je velice mlhavé. Zkusíme to změnit a vysvětlíme jim politické principy po jejich. Demokracie není žádná sranda, tohle ale bude!

Premiéra: 21. září 2014

7+2x35 min

Spolupracovali

Režie: Braňo Holiček
Hudba a texty písní: Jan Matásek
Dramaturgie: Jan Tošovský
Dramaturgická spolupráce: Kamila Krbcová
Výprava: Nikola Tempír
Kostýmy: Petra Vlachynská
Fotografie z představení: Petr Neubert
Hrají: Eva Leinweberová, Ivana Machalová, Mikuláš Čížek, Jan Hrovatitsch, Karel Kratochvíl, Jan Matásek, Andrej Polák, Daniel Šváb

Kdy hrajeme

Demokracie

Velký sál

Vyprodáno

Demokracie

Velký sál

Vyprodáno

Demokracie

Velký sál

Vyprodáno

Co říkají diváci

Již dlouho jsem se tak nepobavila v divadle jako na představení Demokracie. Bylo to opravdu pravdivé a pro děti velmi poučné vysvětlení, jak demokracie funguje. Více takových představení!
Jitka z Hůrky
Moc hezké a promyšlené představení! Zasloužilo by si jej zhlédnout i spousta dospělých. Děkujeme.
Miluju divadlo a tohle představení bylo famózní, citlivé a pravdivé. Děkuji moc.
Ahoj minore, Demokracie je super, hlavně hlasování. :D Komentátoři byli dobrý, politické strany suprové. S A cirkus bude?! je to nejlepší představení z minoru. Všechny představení jsou tady bomba, ale demokracie s cirkusem jsou zatím nejlepší. Doufám, že brzo budu mít další suprové zážitky! Děkuji moc za tak krasné představení. ;)
Julinka
Představení Demokracie je zcela zásadní! Děkujeme! Prosím inscenujte i pro dospělé...
XXX
Divadlo nás naprosto nadchlo - velmi hravou a poutavou formou předaná informace o demokracii a jejích pravidlech. Workshop byl velmi vhodným a cenným navázáním na téma divadelního představení - Demokracie. Žáci měli v rámci zajímavých aktivit možnost rozhodnout se sami za sebe, zvolit si cestu, kterou se vydají a při práci ve skupině se dohodnout na společném cíli. Není to vůbec jednoduché, ale děti to pod vedením velice milé a vstřícné paní lektorky zvládly výborně. Navrhovaly, co by chtěly změnit ve škole a ze všech možných variant a návrhů volily pro ten, který je nejvíce zaujal. Nakonec si navrženou změnu, kterou si odhlasovaly vyzkoušely - pouze dramaticky a zjistily, že, ne každá volba - rozhodnutí je vždy správné. Vše bylo prostoupeno dramatickými výstupy a neustálou diskuzí nad daným tématem. Závěrem celého worshopu bylo zjištění, že se rozhodnujeme neustále - každou chvíli - kdykoliv je nám to umožněno!!! Musím celému týmu divadla Minor moc poděkovat!!! Propojení představení s edukační dílnou je výborný nápad - žáci zúročí a vyzkouší si na vlastní kůži to, co sledovali v divadle!!!!! Bylo to poučné, zábavné a motivující zároveň.
Ilona Zapletalová, ZŠ Kunratice
Napište názor na představení