Les

interaktivní výstava pro celou rodinu

Galerie Minor

Galerie je otevřena vždy hodinu před a půl hodinu po představení, a to pro diváky se vstupenkou na aktivity divadla Minor.

Více než výstavním prostorem je tato galerie místem, kde si můžete pohrát a třeba i odpočinout. 

Les aneb dobrodružství nečeká

Celoroční interaktivní výstava našeho dvorního výtvarníka Jakuba Zicha

Na výrobě se podíleli:
Jan Arndt – tichý společník, konzultant a pomocník
Jan Bašta
 (Kulisy cz.) – návrh konstrukce a technická realizace letadla
Ladislav Farkaš
 (Compars) – realizace pódia,
Dagmar Urbánková – hlučný společník, realizace nápisů, noční oblohy a patiny povrchů objektů.

Jakub Zich se narodil v Praze roku 1970. Po dokončení Střední odborné školy výtvarné nastoupil na pražskou VŠUP do Ateliéru animovaného filmu. Studium ke svému údivu dokončil a do pravidelného zaměstnání nikde nenastoupil, dokud ho nelapil Minor.
S bratrem Janem, který je grafik a autor většiny tiskovin divadla Minor, se významně podílel na výtvarné podobě současných prostor divadla. Se svými dětmi a ženou Marií bydlí v Černém Volu u Prahy. Rád navštěvuje smetiště, kde nachází opravdu divné věci, ze kterých pak vytváří věci krásné. Ve filmu Víta Pancíře Sestra (2008) ztvárnil jednu z hlavních rolí. Pro ČT připravil podle knihy Michala Čunderle třináctidílný večerníček Vosa Marcelka, který byl uveden v září 2012. V současné době kromě působení v Minoru vede Ateliér filmové a televizní grafiky na VŠUP.

Prosíme návštěvníky, aby ve výstavních objektech skotačili všímavě a uvážlivě. Chvíle odpočinku doporučujeme využít k rozšíření vašich znalostí, k čemuž poslouží popsané zdivo kolem vás.