Nejbližší dílny

V blízké době se žádné dílny nekonají.

Natiskni SiTo!

9+

Sítotisková dílna

Seznámíme vás s technikou sítotisku a společně prozkoumáme ukázky této techniky. Vytvoříme si vlastní návrh pro sítotisk a podle něj pak sítotiskovou šablonu. A v závěru budeme tisknout na trička, popř. na zakoupené látkové tašky. Domů si můžete odnést i tisk návrhu, který si pak můžete třeba zarámovat.

Pokyny pro účastníky: staré tričko na převlečení, nové bílé tričko na potištění a něco k pití. Workshop je určen dětem bez dospělého doprovodu!

Vede: výtvarník Tomáš Roubal a výtvarnice Eva Maceková

MgA. Tomáš Roubal (*1982, Prostějov, ČR)

Žije a pracuje v Praze. Vystudoval Katedru Grafiky a jiných médií na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě. Věnuje se kresbě, malbě, objektu, grafice a knižní tvorbě. V  roce 2012 získala jeho autorská kniha „Blackbook“ ocenění Nejkrásnější česká kniha roku v kategorii Beletrie. Působí jako kurátor pražské nezávislé Galerie Kytka.

MgA. Eva Maceková (* 1984, Martin, Slovensko) Žije a pracuje v Praze. Studovala v Ateliéru textilního návrhářství a v Ateliéru ilustrace a grafiky na přažské VŠUP. Věnuje se ilustraci, kresbě, malbě, grafice a knižní a textilní tvorbě. V  roce 2012 získala její autorská kniha „12 hodin s Oskarem“ ocenění Nejkrásnější česká kniha roku v kategorii Literatura pro děti a mládež. Spolupracuje s vydavatelstvím Baobab,  časopisy Živel, Host a mnoha dalšími.

Praktické informace