Děkujeme partnerům:

Nejbližší představení

V blízké době se žádné představení nekoná.

Záhada hlavolamu

8+
Foglarovy legendární příběhy opět ožívají! Na Druhé straně se na oprýskané zdi objevila tajemná kresba znázorňující hlavolam. Kdo ji tam nakreslil a proč? Rychlé šípy se odhodlají překročit Rozdělovací třídu a vydat se do temných Stínadel, aby tam té záhadě přišly na kloub. Co se tam asi dozví? Kdo byl tajemný Jan Tleskač? Podaří se Rychlým šípům získat plány k jeho podivuhodnému vynálezu? Odhalí totožnost záhadné postavy s maskou? A kdo bude zvolen Velkým Vontem? To jsou jen některé z celé řady otázek, které už zase čekají na zodpovězení.

Premiéra 15. října 2017
Přístupné pro děti od 8 let
Délka představení 2 hodiny včetně přestávky.

Spolupracovali

Co říkají média

Širokko byl neskutečně pohyblivý, rychlý a pružný. Jeho běh ve výši 2 metrů po lešení a po lávkách byl jedním z velkých zážitků. Když jej po jevišti a hledišti honili Rychlé šípy a Vontové, nemuseli věru předvádět, že jej nemohou dohonit. Širokko byl prostě výtečný.
[…] Ne, nebudu dělat, že jsem na hře našel dobré i špatné. Já jsem byl tím představením nadšen. […] V divadle jsem viděl foglarovku 21. století, kterou dětské publikum bez výhrad přijalo, a to je nesmírně důležité sdělení pro všechny z nás.
Naše inscenace je mozaikou, která divákovi odhaluje postupně jednotlivé indicie tak, aby si je složil ve svůj vlastní obrázek. Zároveň jsme se ptali po původu pověsti opovrhovaných i obávaných stínadelských hochů, Vontů, a hledali jevištní vyjádření této odnepaměti panující rivality mezi nimi a chlapci z ostatních čtvrtí. Řešení, které jsme zvolili, je razantní a nejspíš překvapivé, přináší však podle nás právě to napětí, jehož je pro divadelní adaptaci takového tématu zapotřebí.

Co říkají diváci

Nejlepsi detske predstaveni ever! I jako dospela jsem byla unesena a strasne se nam to cele rodine libilo! Skvele vykony i interakce s detskymi divaky. Bravo!
Mirka
Velmi pěkně zahrané. Mně a dětem se to hodně líbilo.
Lenka Karasová
Na představení jsme dojeli až z Brna a nelitovali jsme. Ze začátku jsem se divila, proč se představení jmenuje Záhada hlavolamu, když se tam odehrává děj i dalšího románu trilogie (program jsem četla až o pauze :o) Jinak opravdu všechny složky byly skvělé, herci, muzikanti a Širokko (!). Nechcete někdy přijet hostovat do Brna? Vyprodali bychom to také :o)
Lucie