Nejbližší představení

V blízké době se žádné představení nekoná, nebo nejsou k dispozici volné vstupenky.

V ohni s Escualo Quintetem

6+
Koncertní cyklus Minor vaším uším připravený ve spolupráci se Strunami dětem

Jak uhasit vášeň na pódiu aneb co se děje v tangu?

V jednom okamžiku jsme obklopeni láskou, něhou a smyslností a v druhém jsme svíráni nejkrutější bolestí a steskem...“

Nejznámější filmové a muzikálové melodie: Moulin Rouge, The Tango lesson, Tango, Vůně ženy, Maria de Buenos Aires a další.

Ojedinělý tangový projekt přinášející fascinující pohled na svět tohoto lidského fenoménu, který má tak jednoduchý název "TANGO". Jeho protagonisty jsou skvělí instrumentalisté Escualo Quintetu, zpěvačka, herečka a nevšední osobnost české hudební scény Gabriela Vermelho a Star Dance ostřílený skvělý tanečník Eduard Zubák se svojí partnerkou a manželkou Hanou.

Přístupné divákům od 6 let
Délka koncertu: 60 minut bez přestávky


Účinkují:
Escualo Quintet
Gabriela Vermelho - zpěv
Eduard a Hana Zubákovi


Escualo Quintet je jedinečné uskupení vynikajících instrumentalistů, kteří se věnují hudebním stylům Tango argentino. Tento soubor absolvoval řadu prestižních vystoupení v dramaturgii mezinárodních festivalů a co do nástrojového obsazení je identický s kvintetem argentinského hudebníka a skladatele Astora Piazzolly. V interpretaci se Escualo Quintet zaměřuje na kombinaci tanečního tanga a koncertního stylu Tango nuevo, které je strhující syntézou temperamentního argentinského folkloru, klasické hudby a jazzu.

Charismatická zpěvačka a skladatelka Gabriela Vermelho se řadí mezi nejvšestrannější a nejpozoruhodnější osobnosti naší hudební a divadelní scény. Zejména pro její nekonvenční přístup k hudebnímu vyjadřování a nevšední schopnost zvládnout stylově čistě hudbu klasickou, jazzovou, folklórní i world music z ní právem činí umělkyni v jednoznačné disciplíně nezařaditelnou. Za roli čarodějky Evy v muzikálu Balada pro banditu brněnského divadla Husa na provázku obdržela cenu Alfréda Radoka.