Dobrodružný příběh opravdového husity, který Vám bude vyprávět o svém životě – o životě Božího bojovníka. O tom, co zažil, čemu věřil, za co bojoval a koho miloval. A jak nakonec našel Království nebeské v očích své milé.

Premiéra 7. února 2016

Přístupné divákům od 8 let

8+2x60 min

Spolupracovali

Scénář a režie: Jan Jirků
Dramaturgie: Iva Kopecká
Scéna a light design: Antonín Šilar
Kostýmy: Andrea Králová
Hudba: Dalibor Mucha, Tomáš Vychytil, Lubomír Nohavica, Martin Švec
Hudební příprava: Jakub Dvořáček
Hrají: Janek Tlamka – Ondřej Nosálek
Mařenka – Radka Pavlovčinová
Historik – Václav Jelínek
Historik – Karel Kratochvil
Kapela: Dalibor Mucha, Tomáš Vychytil, Lubomír Nohavica, Martin Švec
Fotografie z představení: Petr Neubert

Co říkají diváci

vážně dobrý
ana
Velmi dojemné a strhující představení s komickými prvky, skvělou hudbou. Myslím, že to je nejlepší divadlo, co jsme tento rok zatím viděli!
Jana
Moc se nám představení líbilo, zejména netradičním způsobem podání. Vykreslením příběhu hrdiny, který se stal symbolem celé tragédie a který má ještě po letech co říci nám i našim dětem.
Mirek
Dobrý den, chtěla jsem Vám poděkovat za představení Lipany, které jsme zhlédli v úterý. Bylo to skvělé představení. Všichni jsme byli nadšení. Dokonale jsme se pobavili a poučili. Skvělou atmosféru dělala i živá hudba. Jako učitelka dějepisu musím přiznat, že to bylo nejlépe uchopené téma tak problematického období, jakým husitství bylo. Jednoduše, ale velmi poutavě a výstižně popsány nejdůležitější mezníky, tak aby to pochopily děti. Lépe bych to nikdy nezvládla. Děkuji Vám moc za šťastný výběr a přeji krásný víkend
Jana
9. 11. 2016 jsme s Klubem mladých diváků navštívili Divadlo Minor. Šli jsme společně na představení, které nás mělo přenést do doby, kdy se odehrávala bitva U Lipan. Setkali jsme se na Smíchovském nádraží v 14:15. Divadlo začínalo v 15:00. Pohodlně jsme se usadili na naše místa a čekali na začátek představení, ve kterém hráli: Radka Pavlovčinová, Václav Jelínek, Karel Kratochvíl, Ondřej Nosálek pod taktovkou Janka Jirků. Teď o samotném představení. Co je husitská revoluce? Co si přál Jan Hus? Jak vypadaly křižácké výpravy? Proč byla bitva U Lipan? To vše se dozvíte v představení. Herci nás do představení zapojili, režisér dokázal nudné dějiny přeměnit v něco, co si určitě budeme pamatovat. Hra byla doprovázena živou hudbou a zpěvem, mohli jsme si poslechnout známý husitský chorál. Nechyběly ani zajímavé kulisy, dobové kostýmy i husitské zbraně. Představení skončilo v 16:45. Velmi jsme si to užili a těšíme se již na další představení, které nás čeká v lednu.
Klára
Dnes jsem byla na hře Lipany. Nádhera! Líbilo se mi to moc i oběma mým dětem (10 a 14 let). Gratuluji všem zúčastněným! Režie, scéna, hudba.... a pan Ondřej Nosálek byl opravdu úžasný. Těším se na další inscenace.
Jana
Včera jsme u vás byli na představení Lipany...jsme z Minoru zvyklí odcházet s rozesmátými dětmi....tentokrát byly sice děti zaražené, ale o to víc o představení přemýšlely. Perfektně odvedená práce! Zpracovat poměrně náročné téma pro děti se vám opravdu povedlo. Nádhera! Díky! Jen si nejsem úplně jistá věkovou hranicí, pro kterou představení doporučujete - naši 10-leťáci byli tedy například z hořícího kostela dost přešlí....
Kateřina Z.
Napište názor na představení