Upcoming program

There are no upcoming events.

The Story of Lipany

8+
An adventurous story of a real Hussite who will tell you the tale of his life – the life of a Warrior of God. About what he experienced, what he believed in, what he fought for, and who he loved. And how he in the end found the Kingdom of Heaven in the eyes of his beloved.

Appropriate age 8 years or older
Duration 1h 40 minutes including intermission
Premiere 7 February, 2016

Collaborated

The review from the public

Tenhle kousek jsem viděla třikrát (nalákala jsem na něj mj. třídu jednoho ze synů a pak na mě spadlo dělat jim doprovod) a klidně bych na něj zašla znovu, třeba hned zítra. Je to síla od začátku do konce - pan Nosálek byl jednu dobu naše domácí superstar, jeho výkon je autentický a báječný, stejně jako všech ostatních, včetně výpravy (tři papeži například, to se snad ani nedá popsat) nebo dokonalého scénáře (časová osa znázorněná jako děděček dědečka - a to ukázáno na divácích). Kdož jsú boží bojovníci už u nás nikdo z dětí ve staré úpravě nezazpívá. Díky, díky a ještě jednou díky.
Helena J.
Už to bude víc než rok, co jsme představení viděli a vzpomínka na něj je pořád strašně silná. Skvělý výkon Ondřeje Nosálka se mi zaryl hluboko pod kůži a do srdce. Jeho interpretace cesty k poznání toho..., kde leží království boží, je pro mě velkou školou prožívání lidí doby husitské - pravda, smysl, láska, čest, hrdinství, ideály. Co předávali rodiče té doby svým dětem a co mohu předat já, sama máma dvou dětí. Otázky tolik živé a aktuální i v naší době. Díky, Minore!
Martina Ekrtová
Skvěle napsané, nastudované a zahrané představení. Už se těším na další. Antonín učitel 4. až 6. třída ZŠ Duhovka
Antonin
Super. Podle reakcí v hledišti okolo nás to není jen náš názor. Děkujeme.
Milena Otoupalová
V Minoru jsme byli poprvé, takže Lipany jsou první představení, které jsme u vás zažili. A! Úžasné představení. Vtip, nadhled, historie, ponaučení, příběh, dojetí.. Opravdu se vám to povedlo. I přes všechny ty Fortnity a Minecrafty a já nevím co vše ještě, jste toho našeho kluka opravdu nadchli a za to Vám patří Velké díky!
Michala
Moc děkujeme za dnešní povedené představení. Krásně napsané, parádně zahrané (úžasné sportovní výkony). Děti i dospělí jsme nadšení. A tvořivá dílna s Jitkou Sedláčkovou neměla chybu. Ještě bychom potřebovali touto formou zpracovat další historické události! Díky Lucie
Lucie
Moc se mi to líbilo a nejvíce se mi líbila ta scéna se třemi papeži.
Moc se mi to líbilo a nejvíce se mi líbila ta scéna se třemi papeži.