Nejbližší dílny

V blízké době se žádné dílny nekonají.

Tajemství temné komory

8+

Děti provedeme historií fotografie od jejích počátků až po fotoaparáty v mobilních telefonech. Vyzkoušíme si, jak se fotografovalo s historickým deskovým fotoaparátem, vyvoláme fotografii v temné komoře a každý účastník si technikou fotogramu vytvoří několik obrázků, které si odnese domů.

Fotogram – na fotografický papír se při červeném osvětlení položí předměty s různou propustností světla. Po osvícení, vyvolání a ustálení si každý odnese svůj fotogram domů.

Pokyny pro účastníky: staré oblečení na převlečení, oblíbené hračka do velikosti 20 cm a něco k pití. Workshop je určen dětem bez dospělého doprovodu!

Vede: fotograf divadla Minor Zbyněk Hrbata

BcA. Zbyněk Hrbata (*1982, Moravská Třebová)

Vystudoval Institut tvůrčí fotografie na Slezské univerzitě v Opavě. V roce 2015 je vybrán do shortlistu prvních 10 fotografů v prestižní fotografické soutěži Sony World Photography Awards v kategorii cestovatelské fotografie. Během půlroční cesty (2014) po asijských zemích spolupracoval s neziskovými organizacemi NaZemi a Clean Clothes zabývajícími se tematikou důstojných pracovních podmínek. Dokumentoval například dětskou práci v bangladéšských textilních továrnách nebo pád textilní továrny Rana Plaza v Savaru. Působil jako fotograf Brněnského HaDivadla (2008-2010), v letech 2003 – 2007 jako vedoucí fotografického ateliéru na Fakultě architektury VUT v Brně a lektor fotografických kurzů programu Erasmus. Fotografický workshop povede s Emou Vlčkovou.

Praktické informace