Nejbližší představení

V blízké době se žádné představení nekoná, nebo nejsou k dispozici volné vstupenky.

Malá mořská víla

8+
Tvůrčí tandem Jakub Vašíček a Tomáš Jarkovský se vracejí do Minoru. Po úspěšných inscenacích Záhada hlavolamu a Sněhurka is not dead budou vyprávět příběh podle známého dánského autora pohádek Hanse Christiana Andersena. Příběh o tom, kde je naše místo ve světě, kam směřujeme a čeho jsem schopni se vzdát. Příběh o lásce v několika podobách, lidském světě a tajemném světě podmořském. Hudební inscenace s živou kapelou, ve které uvidíte většinu minorských tváří.

Přístupné divákům od 8 let
Délka představení 70 minut bez přestávky.
Premiéra: 9. března 2024 ve Velkém sále

Spolupracovali:

Co říkají média

Skutečně trefné je ovšem teprve obsazení Malé mořské víly, protože Hedvika Řezáčová je se svými 153 centimetry prostě a jednoduše – malá. Namísto subtilní elegance, kterou si v Andersenově pohádce Malá mořská víla získá prince, ovšem překypuje spíše rozvernou energií [...].
Stejně dobře jako závěrečný výstup Petra Reifa fungují i komické vstupy dell´artovských estetických aquachirurgů (utopenců na mořském dně) Dottoreho a Capitana v podání Ondřeje Bauera a Daniela Švába – herecky, pěvecky a tanečně brilantně vypracované do komediální zkratky hudebního čísla [...].
Příběh do prince tajně zamilované dívky [...] naopak s melancholickou rozervaností i feministickým drajvem skvěle rozehrává Vendula Holičková [...].
[...] Malá mořská víla se stala po Perníkové chaloupce a Sněhurce třetí klasickou pohádkou, kterou tu po svém zmodernizovali a využili jako příležitost popustit uzdu představivosti i nápadům, co všechno lze na známém díle udělat jinak, čím vším lze diváky překvapit. Berou publikum na výlet do světa fantazie, kde je všechno jinak, než se na první pohled zdá, a kde není cílem budovat napětí nebo usilovat o soudržný dramatický oblouk. Jak to celé dopadne, stejně všichni vědí už ve chvíli, kdy si na pokladně kupují lístek. [...]
[...]To je ta filmovost, využití světla a zvuku k efektnímu střihu; v inscenaci se objevuje často, a když všechno vyjde, jak má, dokážou tvůrci uhranout malého diváka efektními kouzly.[...]
[...]Mezi nejefektnější výstupy inscenace patří první scéna s Potápěčem Petrem Reifem [...] Je to jednoduchý obraz nicméně umně propojuje vertikální část jeviště s horizontální a popisuje divákům scénu Kamila Bělohlávka. [...] Princův kostým a loď mají steampunkový nádech, což Čížkovi sluší a pro ztvárnění Andersenova podivně chladného prince je to velmi trefné.[...]

Co říkají diváci

Miluju v představení "Malá mořská víla" tu medůzu a všechno to bylo mega hezký.
Moc se mi líbí, jak v představení Malá mořská víla je ta velká medůza. A taky se mi líbí, jak je to udělané (bublinky, zvuky atd.)
10 z 10