Nejbližší představení

4+

Dlouhý, Široký a Bystrozraký

Malá scéna
4+

Dlouhý, Široký a Bystrozraký

Malá scéna

Dlouhý, Široký a Bystrozraký

4+
Loutková pohádka pro nejmenší

Někteří vaši kamarádi jsou možná trochu divní. Jeden je čahoun, jeden trochu širší, a ten třetí divně kouká. Ale jsou to kamarádi, a pokud máte jít vysvobodit prince ze zakletí zlého černokněžníka, tak je určitě budete chtít vedle sebe.

Herečka Antonie Formanová byla za roli v inscenaci Dlouhý, Široký a Bystrozraký v širší nominaci na Cenu Thálie v kategorii Loutkové divadlo.

Premiéra 4. dubna 2023

Délka představení 40 minut bez přestávky.
Přístupné divákům od 4 let 

Co říkají média

Na představení Dlouhý, Široký a Bystrozraký v podání Antonie Formanové se ani rodiče nenudí. Formanová skvěle reaguje na děti v hledišti, zapojuje je při hledání prince a na závěr si mohou děti opatrně sáhnout i na loutky. Nafukování Širokého a vytahování Dlouhého se dětem natolik líbilo, že to vyprávěly všem ještě dlouho.
Při práci na téhle pohádce jsme se chtěli bavit. Klasická pohádka má výhodu i nevýhodu v tom, že ji každý zná, takže hra s tím, zda a jak překvapíme nebo jestli nezklameme očekávání je podstatou naší práce. Ale i my chceme mít v představení princeznu, prince, čaroděje, temné zakletí a na konci svatební hostinu. Tak to přeci má v pohádce být. Loutkové divadlo je nejsnazší způsob, jak stvořit svůj vlastní svět a v tom světě se může stát cokoliv. Proto ho mám rád.