Bratři naděje

9+

Jak jsme si vyhráli republiku

Naše babičky říkávaly „Kdo si hraje, nezlobí„. Víte, že kdo si hraje, může být dokonce hrdina? Budeme vám vyprávět příběh čtyř bratrů loutkářů, legionářů, kteří byli tak odvážní, že si dokázali hrát i uprostřed velkého nebezpečí. Pomohli tak založit svobodnou Československou republiku, díky které si my dnes také můžeme hrát a být stejně hrdí a odvážní, jako byli Antonín, Matěj, Vojta a Jindra Kopečtí.

Podle skutečné události.

Jan Jirků se v Minoru dlouhodobě věnuje historickým tématům (Hon na Jednorožce, Lipany, Zá-to-pek!), které rodinnému publiku vždy zprostředkuje strhujícím vykreslením životních příběhů hrdinů. Tentokrát se zaměří na osudy bratrů Kopeckých, kteří ani během první světové války neopustili hraní s loutkami a díky svému divadlu rozdávali radost i v podmínkách, které si jen stěží dovedeme představit.

V představení jsou používány stroboskopické efekty!

Inscenace získala Cenu divadelní kritiky za scénografii Jakuba Kopeckého.

Inscenace získala na festivale Skupova Plzeň 2022 čtyři ocenění – Jan Jirků za scénář a režii, Jakub Kopecký za scénografii, Jiří Hradil za hudbu, Václav Jelínek, Bořek Joura, Pavol Smolárik Gustav Hašek za herecké výkony.

Herci Gustav HašekPavol SmolárikVáclav Jelínek byli nominováni na Cenu Thálie 2022 v kategorii Loutkové divadlo. Ve stejné kategorii se do širší nominace dostali Radka PavlovčinováBořek JouraOndřej Nosálek

Přístupné divákům od 9 let
Délka představení 1 hodina 35 minut minut včetně přestávky
Premiéra 21. září 2021

Nejbližší představení

9+

Bratři naděje

Velký sál