Galerie Ponorka

Divadlo Minor má krásný interiér s různými koutky a výklenky. Tyto výklenky mají poetické názvy, máme tu Klíčovou dírku, Bonbonek, Matku, Uši, Ponorku. Slouží k mnoha účelům. V Uších se občas hraje, na Bonbonku si často rodiče fotí své ratolesti a Ponorka – to je výstavní prostor, kde naleznete pozoruhodnou tvorbu dětí i dospělých. Nechte se inspirovat! O výstavy se stará naše výtvarnice Dagmar Urbánková. Pro informace pište na adresu d.urbankova@volny.cz.


Aktuální výstava

Říjen 2019
Božena Haldová: Sbírka kapesníků z celého světa

Božena Haldová se narodila v roce 1927 v Českých Budějovicích v rodině lékařů. Pracovala jako průvodkyně v Čedoku, později v Pražské informační službě. Od roku 2002 se věnuje sběratelství. Její sbírka kapesníků čítá asi 3500 kusů. Jsou mezi nimi kapesníky barokní s paličkovanými okraji, kapesníky s horňáckou výšivkou, vyšívané portugalské kapesníky, upomínkové kapesníky z Belgie, Číny, USA, reklamní kapesníky atd. Kromě kapesníků sbírá Božena Haldová také malé dózičky, ozdobné talíře a rubinové sklo. „Sběratelství je pro ni vášeň, která jí i v pokročilém věku dokáže přinášet mnoho radostných překvapení.“


O výstavách v Ponorce

Výstavy v našem divadle jsou pouze doprovodným programem, přesto u nás vystavovala již řada renomovaných autorů. Velmi si toho vážíme. Jednalo se o osoby nějakým způsobem spřízněné s divadlem, umělce, které jsme sami oslovili, ale i osoby, které s námi zdánlivě nesouvisí. Ale krásné věci spolu souvisí vždy a my se snažíme dětem a jejich rodičům zprostředkovat co nejširší nabídku potravy duchovní. V předchozích letech u nás vystavovali např: Andrea Sodomková, Ruda Šmíd, Matěj Forman, František Skála, Petr Nikl, Renáta Vosecká, Martina Kopecká, Martina Staňková děti z výtvarných kroužků Paleta, Roztoč, Zušle, Robert Smolík, Pavel Kodeda, Bára Čechová, Radka Mizerová, Dagmar Urbánková, Andrea Skálová, Petra Štětinová-Goldflamová, Kanako Koukalová a řada dalších.

Výstavy jsou veřejnosti přístupné pouze, když hrajeme představení, ale nebojte se, my hrajeme často!