Galerie Ponorka

Divadlo Minor má krásný interiér s různými koutky a výklenky. Tyto výklenky mají poetické názvy, máme tu Klíčovou dírku, Bonbonek, Matku, Uši, Ponorku. Slouží k mnoha účelům. V Uších se občas hraje, na Bonbonku si často rodiče fotí své ratolesti a Ponorka – to je výstavní prostor, kde naleznete pozoruhodnou tvorbu dětí i dospělých. Nechte se inspirovat! O výstavy se stará naše výtvarnice Dagmar Urbánková. Pro informace pište na adresu d.urbankova@volny.cz.


Aktuální výstava

Listopad – Prosinec 2021
Iva Ouhrabková: Záznamy, Práce na papíře

Iva Ouhrabková je výtvarnice (sochařka, malířka, ilustrátorka), arteterapeutka, biosyntetická terapeutka, cestovatelka. Tvoří objekty, sochy, loutky z hlíny, „vitráže“ ze skla, kreslí barevnými pastely a uhlem krajiny, kombinuje malířské techniky i způsob zachycování. Ve své terapeutické práci vychází z biosyntézy a uměleckých-kreativních terapií. Propojuje arteterapii s biosyntézou. V roce 2008 ilustrovala dětskou knihu Petr má medvěda nebo co (autor Ludvík Vaculík, nakl. Meander) – ilustrace jsou zastoupeny na naší výstavě. Iva ráda cestuje, v zemích, které navštíví (Čína, Island, Austrálie) vznikají velké pastelové kresby hor, sopečných kráterů i jejich detaily. Nejraději to má ale doma a na své zahradě plné rostlin a soch v Liberci.


O výstavách v Ponorce

Výstavy v našem divadle jsou pouze doprovodným programem, přesto u nás vystavovala již řada renomovaných autorů. Velmi si toho vážíme. Jednalo se o osoby nějakým způsobem spřízněné s divadlem, umělce, které jsme sami oslovili, ale i osoby, které s námi zdánlivě nesouvisí. Ale krásné věci spolu souvisí vždy a my se snažíme dětem a jejich rodičům zprostředkovat co nejširší nabídku potravy duchovní. V předchozích letech u nás vystavovali např: Andrea Sodomková, Ruda Šmíd, Matěj Forman, František Skála, Petr Nikl, Renáta Vosecká, Martina Kopecká, Martina Staňková děti z výtvarných kroužků Paleta, Roztoč, Zušle, Robert Smolík, Pavel Kodeda, Bára Čechová, Radka Mizerová, Dagmar Urbánková, Andrea Skálová, Petra Štětinová-Goldflamová, Kanako Koukalová a řada dalších.

Výstavy jsou veřejnosti přístupné pouze, když hrajeme představení, ale nebojte se, my hrajeme často!