Galerie Ponorka

Divadlo Minor má krásný interiér s různými koutky a výklenky. Tyto výklenky mají poetické názvy, máme tu Klíčovou dírku, Bonbonek, Matku, Uši, Ponorku. Slouží k mnoha účelům. V Uších se občas hraje, na Bonbonku si často rodiče fotí své ratolesti a Ponorka – to je výstavní prostor, kde naleznete pozoruhodnou tvorbu dětí i dospělých. Nechte se inspirovat! O výstavy se stará naše výtvarnice Dagmar Urbánková. Pro informace pište na adresu d.urbankova@volny.cz.


Aktuální výstava

Leden – únor 2020
Anna Kulíčková: Ilustrace z knih Když se klíčovou dírkou rozlije tma, Samuel a Saul, Kosáku, co to máš v zobáku?

Když se klíčovou dírkou rozlije tma – Anna Kulíčková 2018
Samuel a Saul – Meander 2018
Kosáku, co to máš v zobáku? – Meander 2019

Anna Kulíčková vystudovala ilustraci a grafiku se zaměřením na knižní vazbu v Plzni a následně grafický design v Ústí nad Labem. Zabývá se ilustrací, knižní vazbou a grafikou. Ve své tvorbě ráda zkouší nové techniky a postupy. Baví ji práce s barvami a většinou vše vytváří ručně a až následně doupravuje v počítači. V poslední době se zaměřuje především na ilustraci pro děti.


O výstavách v Ponorce

Výstavy v našem divadle jsou pouze doprovodným programem, přesto u nás vystavovala již řada renomovaných autorů. Velmi si toho vážíme. Jednalo se o osoby nějakým způsobem spřízněné s divadlem, umělce, které jsme sami oslovili, ale i osoby, které s námi zdánlivě nesouvisí. Ale krásné věci spolu souvisí vždy a my se snažíme dětem a jejich rodičům zprostředkovat co nejširší nabídku potravy duchovní. V předchozích letech u nás vystavovali např: Andrea Sodomková, Ruda Šmíd, Matěj Forman, František Skála, Petr Nikl, Renáta Vosecká, Martina Kopecká, Martina Staňková děti z výtvarných kroužků Paleta, Roztoč, Zušle, Robert Smolík, Pavel Kodeda, Bára Čechová, Radka Mizerová, Dagmar Urbánková, Andrea Skálová, Petra Štětinová-Goldflamová, Kanako Koukalová a řada dalších.

Výstavy jsou veřejnosti přístupné pouze, když hrajeme představení, ale nebojte se, my hrajeme často!