Galerie Minor

Galerie je otevřena vždy hodinu před a hodinu po představení, a to pro diváky se vstupenkou na aktivity divadla Minor

Více než výstavním prostorem je tato galerie místem, kde si můžete pohrát a třeba i odpočinout. 

Výstava sezóny 2016/17: LES

Dobrodružství nečeká!

Loňskou instalaci v naší relaxační Galerii Minor jsme pro Vás opět elegantně zrecyklovali a nechali ji částečně zarůst dřevěným lesem, do kterého se zřítil a zaklesl badatel a dobrodruh Josef Minor Csc. se svým vědeckým korábem.

Některé funkce jeho vzdušné laboratoře zůstaly zachovány. Oprašte svou chemicko-biologicko-fyzikální fantazii a pomozte mu jeho výzkumnou cestu dokončit!

A když už budete z všude přítomného dobrodružství unaveni, můžete si rozšířit své biologické a zálesácké znalosti na popsaném zdivu kolem vás.

Autoři: Jakub Zich, Dagmar Urbánková a Jan Arndt

 

O autorovi:

Jakub Zich se narodil v Praze roku 1970. Po dokončení Střední odborné školy výtvarné nastoupil na pražskou VŠUP do ateliéru animovaného filmu nejprve k doc. Miloslavu Jágrovi, potom k prof. Jiřímu Bartovi. Jeho absolventský film Vandrák Čárlí najdete na www.youtube.com.

Studium ke svému údivu dokončil a do pravidelného zaměstnání nikde nenastoupil, dokud ho nelapil Minor.

S bratrem Janem, který je grafik a autor většiny tiskovin divadla Minor, se významně podílel na výtvarné podobě současných prostor divadla.

Se svými čtyřmi dětmi a ženou Marií bydlí v Černém Volu u Prahy (přesnější adresu poskytne divadlo). Rád navštěvuje smetiště, kde nachází opravdu divné věci, ze kterých pak vytváří věci krásné.

Ve filmu Víta Pancíře Sestra (2008) ztvárnil jednu z hlavních rolí.

Pro ČT připravil podle knihy Michala Čunderle třináctidílný večerníček Vosa Marcelka, který byl uveden v září 2012.

V současné době kromě působení v Minoru vede Ateliér filmové a televizní grafiky na VŠUP.