Strana I.

V Praze v divadle Minor.

Ročník MMV. - MMVI

Minoroviny

Zřizovatel hlavní město Praha

Odpolední vydání.

Administrace: Vodičkova 6, Telefon: 222 231 351.

Divadelní kritici píší recenze do novin. Vy můžete napsat tu svou do MINOROVIN. Vyjádřete svůj názor. Staňte se novinářem!

Vyberte téma recenze

Chcete nám taky
napsat hodnocení?

Game

Game

Byla jsem ze hry naprosto unešená. Scénář, provedení, kulisy, herecké výkony.... Divákům doporučuji alespoň jednou vidět hru Fortnite. Opravdu klobouk dolů celému týmu! Děkuji za skvělý zážitek.
Kateřina

Kateřina Lásková

Zátopek se velmi vydařil

Zá-to-pek!

Milé divadlo Minor, byl jsem zvědavý, jakým způsobem hru o Emilovi Zátopkovi ztvárníte. Bylo to velmi originální, milé, vtipné, vlastenecké...... Děkuji, že jsem mohl být přítomen na vaší premiéře. Hodně zdaru a sil. Zdravím moc Evičku Pecháčkovou a Milánka Mazánka. J. S.

Jindřich Slunečko

Koukej, svět!

Koukej, svět!

Tato minimalistická pantomima byla pro mého dvouletého syna jeho prvním divadelním představením. Na představení jsme se dostali zcela neplánovaně (přenechané vstupenky) a navzdory mým obavám, jak hodinové představení zvládne, byl uhranut od začátku až do konce. Krátkodobá krize nastala zhruba v půlce, ale situaci zachránil kaktus, pak zvířátka a skvělý závěr. Držela jsem nám oběma palce, aby vydržel, protože jsem se skvěle bavila. A vyšlo to. Díky celému skvělému kreativnímu týmu divadla Minor!

Denisa Frantova

GAME

Game

Vtipná reflexe dnešní doby, místy až nepříjemně pravdivé. Doporučuji.

Zuzana

Sugar please!

Toodle-noodle

Díky Minoru a hlavně Jiřímu Adámkovi za Toodle-noodle. Skvěle jsme se bavili: ne všechna představení pro děti musí mít výchovně-vzdělávací náboj. Divadlo může a má být taky "jenom hra". Toodle-noodle je skvělá hra, zejména pokud máte rádi anglický humor, anglické sušenky, anglickou královnu - a Lewise Carrolla!

Klára Kudlová

Vtipné a originální

Dnes provází Minor

Je to vtipné a originální, dospělí spíše sledují (takové divadlo pro dospělé), děti jsou aktivnější a všichni se baví :-)

Hanka

Kráááása

Polní žínka Evelínka

Báječné představení, nádherné kostýmy i scéna a především perfektní a obdivuhodné herecké výkony......žádné šidítko pro dětičky, ale parádní divadlo se vším všudy.
Děkujeme

Ivana

Nic moc, ale tak hrozné to zase není

Toodle-noodle

Přečetla jsem si zdrcující recenzi a chápu ji. Ono to tak hrozné zase není, ale je to prostě nic moc, jen hrátky. Rozhodně to nemá výchovně-vzdělávací rozměr jako třeba Demokracie nebo úžasný Nebojsa, který měl derniéru ačkoli je to výborná vtipná hra, s originální scénou a efekty a skvělými hereckými výkony a především hra, která má i další rozměry. Děti, holky i kluci se v ní mohou identifikovat s hlavními hrdiny (princezna je přitom trošku silnější), baví se a přitom odhalují přístupy princů k dosažení princezny. Hrátky nejsou ani moc vtipné, nemají žádný děj, žádnou pointu, také jsem známým doporučovala, že toto představení možná (ne určitě) za návštěvu nestojí, jsou to prostě jen hrátky. Třídu dětí, které bych chtěla nadchnout pro divadlo nebo angličtinu bych na toto představení také nebrala. Protože toto nesplní. A chápu autorky zdrcující recenze, co od hry v Minoru očekávaly, protože Demokracie, Lipany, Nebojsa.. jsou hry, které by měly vidět všechny děti v republice :-) bohužel kapacita divadla nestačí.

Hanka

Lipany

Lipany

Super. Podle reakcí v hledišti okolo nás to není jen náš názor. Děkujeme.
Milena

Milena Otoupalová

SUPER !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Klapzubova jedenáctka

TOHLE PŘEDSTAVENÍ STOJÍ ZA TO .


:)

jakub novák

Pobavila jsem se i já!

Mimino

Představeni Mimino bylo pobavením nejenom pro dceru (3,5 let), ale taky pro mne. Tematika představeni zaujme asi každé male dítě. Téma kakaní, spinkaní atd. je jim to v tom věku blízké. Pěvecké výkony herců a hudební vložky nás hodně rozesmály. Vůbec hudba dodává tomu představeni šmrnc.

Monika

Ať to nikdy neskončí...

Libozvuky

Představení Libozvuky jsem navštívila s šestiletým synkem, velkým milovníkem hudby a divadla. Byli jsme oba nadšeni. Herci byli báječní, ani na okamžik jsme se nenudili. Asi v polovině představení se ke mně syn naklonil a pošeptal mi: "Mami, já bych chtěl, aby to nikdy neskončilo!" Naprosto jsem v tu chvíli chápala jeho pocity. Děkujeme, byli jste boží.

Lucie Hášová Truhelková

DOPORUČUJI

Koukej, svět!

Skvělý zážitek jak pro mne, tak pro moji 3 letou dceru. Velmi hravé představení plné překvapení, napětí a naprosto úžasných hereckých výkonů. Malí diváci nadšeně hádali, jaký živel herci právě představují, co bude následovat, atd. Byla jsem velmi mile překvapena. Děkujeme!

Lenka

Čarovný nerozum

Malá čarodějnice

Krásně pojaté základní (ne) rozumy ze života... do života dětí, podle mě, začarované dokonale. Určitě se brzy rádi vrátíme a opět zhlédneme toto kouzelné představení, abychom se i my čarovat naučili. Kulisa v podobě třídící popelnice se nám líbila nejvíce :)

Pavlína

AWFUL! - varování pro všechny pedagogické pracovníky

Toodle-noodle

Velmi jsme se na toto představení těšili, ale bohužel už pár minut po jeho začátku jsme tušili, že to nebude náš "cup of tea".
Nudný a dlouhý úvod byl jako první lekce učebnice angličtiny pro samouky z dob hluboké totality. Marně přemýšlíme, jak popsat děj této divadelní hry. Byl to sled jedné nepochopitelné scény za druhou.
Postavy se vyjadřovaly velmi jednoduchými větami, které byly zbytečně a otrocky překládány do češtiny. Přitom každé průměrně inteligentní české dítě by obsah pochopilo z kontextu.
Pokud se chystáte se svou třídou navštívit toto představení, pak velmi pečlivě zvažte, zda-li vám stojí za to opouštět budovu vaší školy. My jsme se do té naší vrátili kulturně paralizovaní. Ještě teď to s kolegyní rozdýcháváme.
Za nás tragédie...a nebo možná nepochopení toho jak si pan režisér představuje nonsensové hrátky v angličtině.

Alice Hodová, Lucie Mertinová

Poctivý Hood

Robin Hood

Moc děkuji za představení Robin Hood. Bylo zábavné, veselé, poctivě odehrané...
Všem zúčastněným hercům i hudebníkům děkuji za plné nasazení, které při odpoledním představení předvedli. Byli jsme nadšení.

Adéla Kubačáková

Hezké představení!

Záhada hlavolamu

Velmi pěkně zahrané. Mně a dětem se to hodně líbilo.
Lenka Karasová

Lenka Karasová

Skvělé představení Záhady hlavolamu

Záhada hlavolamu

Na představení jsme dojeli až z Brna a nelitovali jsme. Ze začátku jsem se divila, proč se představení jmenuje Záhada hlavolamu, když se tam odehrává děj i dalšího románu trilogie (program jsem četla až o pauze :o) Jinak opravdu všechny složky byly skvělé, herci, muzikanti a Širokko (!). Nechcete někdy přijet hostovat do Brna? Vyprodali bychom to také :o)

Lucie

Super zážitek

Pinokio

Úžasné představení, strhující výkony herců - moje pětileté dcerky byly unešené - a my dospělí jakbysmet.

Mirka

Jedno z nejlepších představení divadla MINOR

Hon na Jednorožce

Jedno z nejlepších představení, které jsem v divadle MINOR zhlédla. Vyvážená kombinace napínavých, vtipných a dramatických momentů, kdy Vás místy mrazí, skvělá hudba. A třešnička na dortu - do poslední chvíle netušíte, jak příběh dopadne. Navazující besedu by byl hřích si nechat ujít.

Petra Sýkorová

Prostě zážitek

Lipany

V Minoru jsme byli poprvé, takže Lipany jsou první představení, které jsme u vás zažili. A! Úžasné představení. Vtip, nadhled, historie, ponaučení, příběh, dojetí.. Opravdu se vám to povedlo. I přes všechny ty Fortnity a Minecrafty a já nevím co vše ještě, jste toho našeho kluka opravdu nadchli a za to Vám patří Velké díky!

Michala

Lipany (jak učit dějepis)

Lipany

Moc děkujeme za dnešní povedené představení. Krásně napsané, parádně zahrané (úžasné sportovní výkony). Děti i dospělí jsme nadšení. A tvořivá dílna s Jitkou Sedláčkovou neměla chybu.
Ještě bychom potřebovali touto formou zpracovat další historické události! Díky Lucie

Lucie

Hon na Jednorožce

Hon na Jednorožce

Naprosto skvělé představení! Jsem nadšena a se mnou i moje tři děti. Vynikající hudba, nádherná a nápaditá scéna, výborní herci a po obsahové stránce naprosto strhující příběh. Díky moc za výborné představení! Nepodceňujete děti, a to je dobře. Ať z nich vyrostou generace, které konečně pošlou KSČM do minulosti.

Barbora Kuklíková

Představení, které by měly vidět všechny dnešní děti

DRDS: ... a bolelo nebe

"Proč tam ty děti jsou mami?" ptal se mě můj čtyřletý syn při představení. "Víš, ony jsou v takovém vězení." "A proč neutečou?" "Ony nemohou utéct." "A proč?" "Drží je tam zlí lidé a je tam vysoká zeď." Pak už se mě syn na nic neptal a napjatě sledoval, jak to s dětmi dopadne. To jen dokazuje, že se jedná o velmi povedené, krásné a dojemné přestavení pro široké spektrum diváků. Střízlivá barevnost a útržkovité texty umocňují celkově vlídný a příjemný dojem. Dnešní děti mohou díky tomuto divadlu nahlédnout a téměř okusit chlad a smutek Terezína.

Marta Veselá Jirousová

VIVAT PANTOMIMA

Koukej, svět!

Překrásné, nápadité představení, skvěle vystavěné a skvěle zahrané. Děti se místy hlasitě baví a smějí, místy ani nedutají, není tam hluché místo a nikdo nechce aby to skončilo :-) Pro čtyřleťáky perfektní i rodiče se od srdce zasmějí (scénka s miminem). Vřele doporučuji. Více takových pantomim!

Eva T.

Novoměstská radnice

Dnes provází Minor

Jsem naprosto nadšená z inscenace, přišlo mi to naprosto geniálně provedené, chvílemi jsem se do toho ponořila jako dospělá a šel mi trochu mráz po zádech. A sedmiletý syn tomu věří doteď, když jsem viděla, že je z toho trochu vyděšený, tak jsem se mu pokusila vysvětlit, že to bylo nahraný, leč neuvěřil mi, protože shodou okolností o ulici dál parkovala dvě policejní auta. Ale byl spokojený, že zažil opravdové dobrodružství a vo to tady de:-)

Markéta Faltová