Strana I.

V Praze v divadle Minor.

Ročník MMV. - MMVI

Minoroviny

Zřizovatel hlavní město Praha

Odpolední vydání.

Administrace: Vodičkova 6, Telefon: 222 231 351.

Divadelní kritici píší recenze do novin. Vy můžete napsat tu svou do MINOROVIN. Vyjádřete svůj názor. Staňte se novinářem!

Vyberte téma recenze

Chcete nám taky
napsat hodnocení?

Skvělé, úžasné, paradní!!!

Koukej, svět!

Naprostá paráda!
Naše 3,5 letá dvojčata seděla a koukala a my s nima :))) Kdybych se nebála, že odstíním ubohé děti za sebou, tak si při potlesku stoupnu!

Jana

Skvělé divadlo pro celou rodinu

Sněhová královna

Viděli jsme v Minoru většinu představení, vždy parádní zážitek, který navždy utkví v paměti dětí i dospělých! Co si jen počneme dál, dětem je 13 let, stále by byly nadšené do Minoru chodit, ale vyrůstají z cílové věkové skupiny... Prosíme o nějaká představení i pro teenagery :-)

Veronika drabova

Představení bylo úžasné

Klapzubova jedenáctka

Představení bylo úžasné, moc se nám v divadle líbilo. Těšíme se na další představení. Adamcovi

Irena

Hezké a vtipné

Záhada hlavolamu

Tohleto představení je vtipné.

David

Sněhová královna

Sněhová královna

Velice originální pojetí Andersenovy klasické pohádky, která je temná, studená, chvílemi zlá, ale ve které nakonec vše dobře dopadne, protože láska, pokud je silná, vítězí naštěstí vždy. Zajímavé a pěkné scény, například představa sněhových vln nás naprosto nadchla. Vše podbarveno pěknou hudbou, která v Minoru nikdy nechybí. Hudební doprovod člověka do děje mnohem silněji dostane. Navštívím-li jiné divadlo, kde hudbu nepoužívají (např. představení pro dospělé) najednou cítím, že je o něco jakoby ochuzeno. Děkuji Minoru za krásné nápady, zhlédli jsme již mnoho představení, většinou spokojenost a nadšení. Problém vidím často v tom, že na představení je tak dvě třetina dětí, kteří vůbec nedosahují doporučeného věku, moc nechápu, proč to rodiče dělají?!? Proč chodí na představení pro 8+ čtyřleté děti? Často z toho ty děti mnoho nemají a RUŠÍ to ostatní, kteří pozorně sledují a děj, na rozdíl od menších, chápou.

Lucie M.

Otřesné !!!!!

O klukovi, který neuměl zlobit

Zřejmě patřím k dnes již divné generaci rodičů, jenž nepodporuje násilí u svých dětí. Toto představení není naprosto vhodné pro děti! V první půlce se nudí, nechápou souvislosti, nerozumí projevům jednotlivých postav - pro rodiče však vtipné. V druhé půlce při pasáži, jak kluk zlobí, doporučuji zakrýt dětem oči! Nejen motiv hororové dívky Samary (Kruh), ale brutální fyzický útok byť naštěstí jen zcela zřetelnými náznaky, nikoliv dokonaný fyzicky, je naprosto neodpovídající dětskému představení. A rodičům, kterým toto připadá v pořádku a vtipné, těm přeji příjemné prožití stáří v domovech důchodců a uzavření kvalitního úrazového pojištění.

Sabina

O klukovi,který neuměl zlobit

O klukovi, který neuměl zlobit

Naprosto příšerné představení,pro děti absolutně nevhodné.. Zajímalo by mě,kolik dětí to opravdu pochopilo.. A představovat kluka,který zlobí tak,že kope rodiče do hlavy je absolutně nevhodné.. Pro mě ztráta dvou hodin času,který se dal strávit daleko smysluplněji. Za mě nejhorší představení,které jsem kdy viděla,o to horší,že bylo dětské..

Pavla

*****

Nebojsa

Děkujeme za dnešní zážitek - nemělo to chybu! Jedno z nejlepších představení pro děti, jaké jsme viděli. Oceňujeme nejvíc Nebojsu a jeho akrobatické umění, světelné efekty, hudbu a scénu. Největším hrdinou ale je princ Krasoň a jeho hřeben. Smáli jsme se děsně.

Jana Nedbalová

Záhada Hlavolamu

Záhada hlavolamu

Dobrý den,
včera jsem byla na představení Záhada Hlavolamu a moc se mi líbilo. Před vstoupením do divadla jsem Záhadu Hlavolamu nečetla ani neviděla. I přesto mi pochopení příběhu nedělalo nejmenší potíže. Určitě představení můžu všem doporučit, protože já jsem byla naprosto nadšená. Všichni herci podali fantastické výkony a já jim moc děkuji za příjemně strávené čtvrteční dopoledne. Celému divadlu přeji ať se jenom daří. :)

Eliška Gersdorfová

Hon na jednorožce

Hon na Jednorožce

Padesátá léta jsem nikdy neviděla na divadle tak výborně zpracovaná. Příběh, režie, hudba, celková atmosféra. Na některá přestavení jsem zapomněla, na tohle budu vzpomínat pořád. Díky
Jana

Jana Kovaříková

Muzikál, který nerezaví

Robin Hood

Představení nemá přestávku, protože si od něj nechcete odpočinout. Není tu nic navíc, všeho je přesně tolik, aby ani na chvilku nespadl řetěz. Jsem dospělá a nemám moc ráda muzikály, ale tohle mě od prvních akordů strhlo tak, že jsem jen lapala po dechu. Úplně se dalo přejít to, že třeba občas nešlo rozumět všem slovům, protože emoce a příběh zvůle moci a nepravděpodobnosti lásky tu tryskají rovnocenně i skrze hudbu, zpěv, precizní choreografii, neuvěřitelně funkční a atmosférickou scénu. Příběh je dobře vybraný a fascinuje mne, jak strhujícím a zároveň přehledným způsobem lze převyprávět v té divadelní zkratce několika málo scén. Jsem uhranutá velkým záběrem muzikantských a pěveckých schopností Petra Stacha a také totální dekadencí šerifa Petra Reifa, který balancuje naprosto přesně na hranici, za níž by to bylo už "moc", díky čemuž si můžete užít bez výčitek to, jak si to sám užívá (aspoň doufám, že to nehrál). Ale jde o kolektivní počin: sehranost a sladěnost, chuť a energie celého týmu je evidentní a má nesmírný podíl na tom, o jak velkou divadelní a hudební radost tu jde.
CD jsme si v prvním nadšení hned koupili a posloucháme to významně často. Už bych čekala, že mi začne aspoň něco někde trochu vadit, ale místo toho mi stále "v těle krev vybuchuje" tam, kde má. Díky za píseň o lásce, která ji ve mne opravdu navozuje, takových znám málo. Moje pětiletá dcera to představení prožila ve stavu okouzlení ještě většího než já (a to se prosím během hrůzných a dramatických scén i v kreslených pohádkách bojí dost), často chce poslouchat CD a každou chvíli si něco z toho zpívá a recituje. Kupodivu pokaždé něco jiného, což považuji za důkaz toho, že je celé představení, písně i texty, velmi vyvážené a drží si celou dobu velmi vysokou úroveň. Díky moc! Už aby skončily prázdniny a mohli jsme jít na na Robina!

Adéla Hánová

Klobouk dolů

Dnes provází Minor

Ráda bych poděkovala za neuvěřitelný zážitek a sklonila se před průvodcovsko-hereckým výkonem Petra Reifa. I když mi na konci prohlídky sdělil, že ze mě za celý den nevypadla kloudná myšlenka :-) odpustila jsem mu.... Bylo to netradiční úterý, skvělý nápad, excelentní provedení. Děti ještě na Václaváku vyhlížely policii.... Hezké léto všem, těšíme se na další návštěvu.

3.C + Ivana

I. Nápravníková

Jakoubkovo splněné přáni

Jakoubkovo splněné přání

Dobrý den,

děkujeme za příjemnou neděli v divadle. Divadlo se dětem líbilo, no neuměli říct o čem to vlastně bylo, ani 8-letá.
Bylo krásně provedené a zahrané, no i my dospělí jsme se chvíli ztráceli o čem vlastně je vzhledem k předcházející informaci z webu k obsahu divadla.
Pak jsme o tom přemýšleli, co nám divadlo chtělo říct a shodli se, že asi poselství bylo, že Človek nemusí mít všechno, aby byl v životě šťastný, že někdy to, po čem touží, nakonec může i získat, no zjistí, že šťastný už vlastně byl i bez toho?
Za nás tedy, nebylo zcela jasné, co se nám představení snažilo sdělit.
Ještě jednou děkujeme za možnost ho vidět a za skvělé zvuky, ztvárnění, hraní s loutkama to všechno bylo skvělý.

Přejeme hezké léto.

Eva

Eva Hosová

Strhující a velice působivé představení

Lipany

Velmi dojemné a strhující představení s komickými prvky, skvělou hudbou. Myslím, že to je nejlepší divadlo, co jsme tento rok zatím viděli!

Jana

O klukovi....

O klukovi, který neuměl zlobit

Vynikající vystoupení! Vtipné, super nápad! Škoda, že už letos nehrajete... Těšíme se na září!!!???

Andrea

Opět nádherné představení

Sněhová královna

Mé děti napsaly, že Minor je nejlepší a mají pravdu. Jako dítě jsem neměla tuto pohádku vůbec ráda, ale do Minoru na ni půjdu moc ráda kdykoliv znovu. Krásné představení, baletka byla úžasná, dětem se nejvíce líbil Sob "Herodes". Jak mladší dítě sdělilo, neměl být o Vánocích tak hnusný, nemusela mu být teď tak strašná zima.. Máme vás moc rádi. Děkujeme za krásná představení.
Máma a Matěj 12 let Vojta 10 let

P.S. Děti rostou a já stárnu, bojím se, že za 5 let už se mnou nebudou chtít chodit do Minoru - prosím, neplánujete i nějaká představení pro důchodce??! Abych vám nezvyšovala věkový průměr diváka až jako babička o holi stále budu chodit - již bez dětí a stále ještě bez vnoučat - do Minoru. Já se Vás totiž nevzdám!!!

Máma

půjdeme rádi znovu

A cirkus bude?!

Naše nadšení asi nejlépe vystihuje skutečnost, že i my rodiče jsme šli rádi ještě podruhé. Úžasné představení stejně jako všechna, která jsme doposud měli to štěstí vidět. Děkujeme. A je velká škoda, že již není na programu.

Martina

Anežka je nej ...

Anežka chce tančit

Znovu děkujeme za pěkné a zajímavé představení. I podruhé nás Anežka nadchla. Koupili jsme si CD a jede u nás denně.

Veronika Kocourková

Lipany

Lipany

Moc se nám představení líbilo, zejména netradičním způsobem podání. Vykreslením příběhu hrdiny, který se stal symbolem celé tragédie a který má ještě po letech co říci nám i našim dětem.

Mirek

DOKONALÉ

Nebojsa

Je mi 12 let a i na můj věk mi to připadalo DOKONALÉ a nenudil jsem se. Možná byste mohli natočit ukázku/upoutávku.

David

Zahrada mého dětství

Zahrada

Trnkova Zahrada je knížka mého dětství a hlavně mého srdce. Znám ji, často dlouze koukám na ilustrace a představuji si, že se zahradou procházím, když jdu městem, kde to neznám, hledám tu branku...často dceři čtu příběh kluků. Když jsem viděla vaše představení, bylo to, jako by mé sny ožily! Pořád na to myslím. Krásně a nápaditě zpracované! Klobouk dolů před všemi tvůrci. A jedno velké DĚKUJI ode mne - velkého dítěte! Dcerka (3 roky) mi večer doma říkala, že chce se mnou jít zase do té zahrady. A jak to mám udělat? - zeptala jsem se jí. Koupit lístky, zaparkovat auto! - měla hned jasno a má pravdu!

Alena

Zvuky na 100 procent!

Libozvuky

Super, moc se mi líbilo.

Matěj

Kéž by ho znovu hráli...

Hon na Jednorožce

Sedm let uběhlo od doby, co jsem zhlédla představení Hon na Jednorožce a na konci se slzami v očích, ale naprosto nadšená, odcházela.
Přichomítla jsem se k Jednorožci úplnou náhodou, jako učitelka, kdy někdo z kolegů návštěvu dívadla zařídil. Od té doby kudy chodím, všude doporučuji. Má to jen malý háček. Představení bylo stáhnuto, zřejmě pro nevalný zájem diváků. Zřejmě si nechceme připomínat, jak jsme se v naší zemi chovali. Ostatně, jsou to naši sousedé, možná strýčci, tatínci, dědečci...
Naděje vysvitla, když jsem zjistila, že 13. 1. 2017 bylo představení po letech oprášené. Smutné je, že důvodem nebylo volání diváků, nýbrž úmrtí hlavního hrdiny.
Když však listuji programem, vidím v květnu dvě vyprodaná představení pro školy. Můžeme mít my, dospělí diváci, také naději, že se představení Hon na Jednorožce dočkáme?

Magda

Spokojená celá rodina

Vánoce

Moc hezké představení, určitě doporučuji! Díky.

Romana

Kiežby...

Válka profesora Klamma

Predstavenie som, bohužiaľ, nevidel, ale veľmi ma oslovilo. Ak by bola možnosť ho doniesť aj na Slovensko, všemožne by som bojoval, aby sa aspoň na našu školu dostalo! :)

Roman Poliak

Návrat do dětství..

Zahrada

Moc díky, a to za mě i za syna...představení Zahrada je okouzlující a vtáhlo nás oba bez ohledu na věk...nejvíc hodnotím, že děj se neodehrává jen před Vámi, jak je všude standardně zvykem, ale všude kolem Vás, tak že jsme se stali součástí děje a všech prožitků...speciální dík patří p. Jenickému..protože jeho výkon byl tak upřímný, že pro tu chvíli vytvoří dychtivého diváka z kohokoliv..ještě jednou moc díky a držím palce ať se daří!

Pavel Urban