Strana I.

V Praze v divadle Minor.

Ročník MMV. - MMVI

Minoroviny

Zřizovatel hlavní město Praha

Odpolední vydání.

Administrace: Vodičkova 6, Telefon: 222 231 351.

Divadelní kritici píší recenze do novin. Vy můžete napsat tu svou do MINOROVIN. Vyjádřete svůj názor. Staňte se novinářem!

Vyberte téma recenze

Chcete nám taky
napsat hodnocení?

Opět nádherné představení

Sněhová královna

Mé děti napsaly, že Minor je nejlepší a mají pravdu. Jako dítě jsem neměla tuto pohádku vůbec ráda, ale do Minoru na ni půjdu moc ráda kdykoliv znovu. Krásné představení, baletka byla úžasná, dětem se nejvíce líbil Sob "Herodes". Jak mladší dítě sdělilo, neměl být o Vánocích tak hnusný, nemusela mu být teď tak strašná zima.. Máme vás moc rádi. Děkujeme za krásná představení.
Máma a Matěj 12 let Vojta 10 let

P.S. Děti rostou a já stárnu, bojím se, že za 5 let už se mnou nebudou chtít chodit do Minoru - prosím, neplánujete i nějaká představení pro důchodce??! Abych vám nezvyšovala věkový průměr diváka až jako babička o holi stále budu chodit - již bez dětí a stále ještě bez vnoučat - do Minoru. Já se Vás totiž nevzdám!!!

Máma

půjdeme rádi znovu

A cirkus bude?!

Naše nadšení asi nejlépe vystihuje skutečnost, že i my rodiče jsme šli rádi ještě podruhé. Úžasné představení stejně jako všechna, která jsme doposud měli to štěstí vidět. Děkujeme. A je velká škoda, že již není na programu.

Martina

Anežka je nej ...

Anežka chce tančit

Znovu děkujeme za pěkné a zajímavé představení. I podruhé nás Anežka nadchla. Koupili jsme si CD a jede u nás denně.

Veronika Kocourková

Lipany

Lipany

Moc se nám představení líbilo, zejména netradičním způsobem podání. Vykreslením příběhu hrdiny, který se stal symbolem celé tragédie a který má ještě po letech co říci nám i našim dětem.

Mirek

DOKONALÉ

Nebojsa

Je mi 12 let a i na můj věk mi to připadalo DOKONALÉ a nenudil jsem se. Možná byste mohli natočit ukázku/upoutávku.

David

Zahrada mého dětství

Zahrada

Trnkova Zahrada je knížka mého dětství a hlavně mého srdce. Znám ji, často dlouze koukám na ilustrace a představuji si, že se zahradou procházím, když jdu městem, kde to neznám, hledám tu branku...často dceři čtu příběh kluků. Když jsem viděla vaše představení, bylo to, jako by mé sny ožily! Pořád na to myslím. Krásně a nápaditě zpracované! Klobouk dolů před všemi tvůrci. A jedno velké DĚKUJI ode mne - velkého dítěte! Dcerka (3 roky) mi večer doma říkala, že chce se mnou jít zase do té zahrady. A jak to mám udělat? - zeptala jsem se jí. Koupit lístky, zaparkovat auto! - měla hned jasno a má pravdu!

Alena

Zvuky na 100 procent!

Libozvuky

Super, moc se mi líbilo.

Matěj

Kéž by ho znovu hráli...

Hon na Jednorožce

Sedm let uběhlo od doby, co jsem zhlédla představení Hon na Jednorožce a na konci se slzami v očích, ale naprosto nadšená, odcházela.
Přichomítla jsem se k Jednorožci úplnou náhodou, jako učitelka, kdy někdo z kolegů návštěvu dívadla zařídil. Od té doby kudy chodím, všude doporučuji. Má to jen malý háček. Představení bylo stáhnuto, zřejmě pro nevalný zájem diváků. Zřejmě si nechceme připomínat, jak jsme se v naší zemi chovali. Ostatně, jsou to naši sousedé, možná strýčci, tatínci, dědečci...
Naděje vysvitla, když jsem zjistila, že 13. 1. 2017 bylo představení po letech oprášené. Smutné je, že důvodem nebylo volání diváků, nýbrž úmrtí hlavního hrdiny.
Když však listuji programem, vidím v květnu dvě vyprodaná představení pro školy. Můžeme mít my, dospělí diváci, také naději, že se představení Hon na Jednorožce dočkáme?

Magda

Spokojená celá rodina

Vánoce

Moc hezké představení, určitě doporučuji! Díky.

Romana

Kiežby...

Válka profesora Klamma

Predstavenie som, bohužiaľ, nevidel, ale veľmi ma oslovilo. Ak by bola možnosť ho doniesť aj na Slovensko, všemožne by som bojoval, aby sa aspoň na našu školu dostalo! :)

Roman Poliak

Návrat do dětství..

Zahrada

Moc díky, a to za mě i za syna...představení Zahrada je okouzlující a vtáhlo nás oba bez ohledu na věk...nejvíc hodnotím, že děj se neodehrává jen před Vámi, jak je všude standardně zvykem, ale všude kolem Vás, tak že jsme se stali součástí děje a všech prožitků...speciální dík patří p. Jenickému..protože jeho výkon byl tak upřímný, že pro tu chvíli vytvoří dychtivého diváka z kohokoliv..ještě jednou moc díky a držím palce ať se daří!

Pavel Urban

Velké divadlo

Robin Hood

Robin Hood je strhující podívaná. Má v sobě muzikálovou lehkost a tempo, aniž by však ubrala příběhu na napětí a opravdovosti. Obdiv patří mnohým, za mě však nejvíce autorovi scény - těžké stěny ze zrezivělého železa, do nichž je proražená jemná kresba obrysů stromů, vypouštějí a zároveň absorbují paprsky světla a společně s nimi vytvářejí autentický lesní polostín. Naprosto mění charakter, jakmile se z nich stanou hradební zdi. A umožňují výborné rámování výjevů.
Nesouhlasím s tím, že by představení bylo spíš pro starší diváky (jak se vyskytlo v předchozích kritikách). Nezdá se mi příliš násilné či děsuplné. Několik "drsnějších" scén je dobře nadávkováno, převládají světlé momenty a vše velmi rychle spěje dopředu. Moje pětiletá dcera není žádný hrdina, ale dokázala příběh sledovat s plnou pozorností, silně jej prožít, aniž by ztratila ze zřetele skutečnost, že to, čeho je svědkem, je divadlo.

Tereza Hadravová

Lipany

Lipany

Dobrý den,
chtěla jsem Vám poděkovat za představení Lipany, které jsme zhlédli v úterý.
Bylo to skvělé představení. Všichni jsme byli nadšení. Dokonale jsme se pobavili a poučili. Skvělou atmosféru dělala i živá hudba. Jako učitelka dějepisu musím přiznat, že to bylo nejlépe uchopené téma tak problematického období, jakým husitství bylo. Jednoduše, ale velmi poutavě a výstižně popsány nejdůležitější mezníky, tak aby to pochopily děti. Lépe bych to nikdy nezvládla.

Děkuji Vám moc za šťastný výběr
a přeji krásný víkend

Jana

Lipany

Lipany

9. 11. 2016 jsme s Klubem mladých diváků navštívili Divadlo Minor. Šli jsme společně na představení, které nás mělo přenést do doby, kdy se odehrávala bitva U Lipan. Setkali jsme se na Smíchovském nádraží v 14:15. Divadlo začínalo v 15:00. Pohodlně jsme se usadili na naše místa a čekali na začátek představení, ve kterém hráli: Radka Pavlovčinová, Václav Jelínek, Karel Kratochvíl, Ondřej Nosálek pod taktovkou Janka Jirků.

Teď o samotném představení. Co je husitská revoluce? Co si přál Jan Hus? Jak vypadaly křižácké výpravy? Proč byla bitva U Lipan? To vše se dozvíte v představení. Herci nás do představení zapojili, režisér dokázal nudné dějiny přeměnit v něco, co si určitě budeme pamatovat. Hra byla doprovázena živou hudbou a zpěvem, mohli jsme si poslechnout známý husitský chorál. Nechyběly ani zajímavé kulisy, dobové kostýmy i husitské zbraně.

Představení skončilo v 16:45. Velmi jsme si to užili a těšíme se již na další představení, které nás čeká v lednu.

Klára

Kouzelné ...

Libozvuky

Libozvuky, krásné - něžné, dojímající, dynamické a pulsující. 10 herců, kteří si přirozeně získali pozornost a autoritu všech diváků - byly chvíle, kdy ani miminka nedutala - rodiče spontánně pohlceni hudbou a rytmem (ač možná většina z nich přišla původně jen jako doprovod):) 50 plných minut se zvuky a světly. Velmi krásné.

Heda Hovorkova

První představení Divadla!

O klukovi, který neuměl zlobit

Poměrně povedený kousek, avšak vůbec neodpovídá anotaci: Co je hejzr, štych nebo dabltejk jsme se nedozvěděli, ani to, jak si zapamatovat množství textu. Čekala jsem, že téma bude více poučné, což nebylo, ale nakonec to vůbec nevadilo - jedná se spíš o hranou komedii.

Eva

Dnes provází Minor

Dnes provází Minor

Chtěla bych Vám poděkovat za velice vtipnou a originální prohlídku Novoměstské radnice. Velmi jsem se bavila a mé dvě děti byly také nadšené. Na začátku chvilku trvalo, než nám došlo, že prohlídka již začala - nechali jsme se nachytat. Díky moc za skvělý zážitek, jste super divadlo a opět k Vám rádi přijdeme.

Julie Bartáková

Hrůza

Hon na Jednorožce

Představení bylo opravdu hrozné, "hudba" mi ještě teď duní v uších, kostýmy zvláštní, oslepující svit, který ovládali samotní herci. Lituju pana Luboše, že jste takto zhyzdili jeho životní příběh. Návštěvu divadla nezachránila ani prohlídka. Líbila se mi diskuze o 50. letech minulého století.

T. S.

WTF

Hon na Jednorožce

Co to sakra bylo? Herecký výkon žádný, kvalita zpracování minimální, historické nepřesnosti, technické problémy, při poslechu písniček jsem měla chuť si vyrvat ušní bubínky, kostýmy zvláštní..
Absolutně jsem nepochopila, proč na začátku pustili projev A. Hitlera, když se ho to ani netýkalo, nebo proč tam lidi nosili jednorožčí a vlčí masky. Také jsem nepochopila, proč se jen tak znenadání objevila lyžařka. Opravdu lituje pána o kterém bylo toto divadlo.

Lucie Stanková

MINOR NIKDY NEZKLAME

Zahrada

Opět děkujeme za báječné představení. Dokážete vždy něčím překvapit. Celé představení jsme hltali, ani nedutali. Perfektní!!! Nejvíce se dětem líbil kocour, ale ani ostatní postavy nezůstávaly v pozadí.
Moc vám fandíme!!!!

Veronika Kocourková

Neuvěřitelně perfektní

Robin Hood

Dobrý den,
šel jsem s dětmi do Minoru, kde jsem byl poprvé a musím říci, že jsem navýsost překvapen. Kritiku jen malou pouze jako v minulém příspěvku a to je věk. Toto představení by mělo být možná pro starší (velmi záleží na mentálním věku dítěte), ale to je tak jediné co mohu sdělit, ale né vytknout. Jinak samá superlativa. Mohu říci, že jsem od začátku do konce seděl s otevřenou pusou a od té doby si pravidelně kupuji lístky. Každému doporučuji, neboť jsem nic lepšího v divadle neviděl.
CHVÁLÍM A SMEKÁM!!!

Jiří Otakar

Jak kohouti obarvili svět

Jak kohouti obarvili svět

Dobrý den,
moc děkujeme za nádherné představení Jak kohouti obarvili svět, na kterém jsme dnes dopoledne se třídou byli. Užili jsme si jak představení, tak pobyt v divadle (světový bufet, hřiště). Pracovali jsme také s pracovními listy, které k tomuto představení nabízíte. Moc se nám to líbilo a hlavně po divadle, když jsme dorazili zpět do třídy a děti mohly do pracovního listu vybarvit "cokoliv"a při tom hodnotily příběhy z představení. Pokud by Vás zajímalo, co se jim nejvíce líbilo, tak mezi TOP patří: neskutečně zábavný výkon paní Šedivé, hudební doprovod a písničky, promítání k výletu na kolech a nejvíc na děti zapůsobila první pohádka O bláznovi, který sázel stromy.
Těším se na další představení ve Vašem divadle, přeji hodně dětských i dospělých diváků a hercům příjemné divadelní prázdniny.

Lucie Klimešová a žáci 5.A, ZŠ Lyčkovo náměstí, Karlín

Klapbzubova jedenáctka

Klapzubova jedenáctka

Dobrý den,
chtěla bych Vám poděkovat za bezvadný večer strávený ve Vašem divadle. Velký dík všem, kteří se na tomto představení podíleli.
Přijdeme určitě zase.

S pozdravem

Jindra Vokalová

Milujeme

Perníková chaloupka

Já i mé dvě dcery (5 a 6) ji milujeme, po představení jedeme každý den CD, skvělá hudba, skvělé výkony... ....

Marie Kubešová

Robin Hood

Robin Hood

Jednoznačně nejlepší představení, už jsme na něm byly 2x! Určitě ne naposledy. Do Minoru chodíme s dcerou pravidelně a vždy jsme velmi spokojené. Velký dík všem! Naďa a Markétka

Naďa

Workshopy

Milé divadlo Minor,
moc se mi líbí vaše Workshopy. Byla jsem na workshopu Vazba knihy a teď jsem na Výrobě animovaného filmu. Moc se mi to líbí. Přeji vám hodně úspěchů.

Julinka