Strana I.

V Praze v divadle Minor.

Ročník MMV. - MMVI

Minoroviny

Zřizovatel hlavní město Praha

Odpolední vydání.

Administrace: Vodičkova 6, Telefon: 222 231 351.

Divadelní kritici píší recenze do novin. Vy můžete napsat tu svou do MINOROVIN. Vyjádřete svůj názor. Staňte se novinářem!

Vyberte téma recenze

Chcete nám taky
napsat hodnocení?

TOP!!!

Demokracie

Naprostá pecka! Dáváme nejvyšší možné ohodnocení (za obsah i technické provedení)!!!!

Martin a Jana K.

Bajaja

Bajaja

Svěží, nápadité a vtipné představení s dokonalým hudebním doprovodem, které vtáhne nejen děti, ale i jejich dospělý doprovod.

Petra Sýkorová

skvělý večer v Minoru!!!

Zem pamätá

Děkujeme za skvělý zážitek v Minoru a obdivuhodné výkony všech zúčastněných. Představení z těch, na které se nezapomíná!!! Bravo! Bravo! Bravo!

Ivana Vítková

Zem pamätá

Zem pamätá

Děkujeme Minore za zprostředkování zážitku! Slovenské komorné divadlo Martin i Jiří Havelka mají náš velký obdiv, konkrétně představitel hlavní role, Tomáš Grega, se svým skvělým hlasovým fondem a sportovní výdrží. Přeci jenom dvě hodiny běhat na běžeckém pásu, při tom hrát na kytaru a čistě zpívat, to tedy klobouk dolů!

Dita K.

Tak to bylo něco!!!

Robin Hood

Úžasné představení...skvělá hudba, geniální scéna, výborní herci. Naprosto nás to uchvátilo všechny - děti i dospěláky. Určitě půjdeme ještě jednou. Děkujeme za skvělý zážitek.

Jana Žáková

Famózní

Nanuk

Představení Nanuk oslovilo malé i velké. Propojení hudby, světel a herců je dechberoucí. Opět Minoru děkujeme za nezapomenutelný zážitek.

Veronika a žáci ze ZŠ speciální Starostrašnická

Naplněná očekávání

Demokracie

Děkujeme za nádherné, hluboké, propracované, pestré, zábavné, důmyslné představení. Moc jsme se těšili, dlouho jsme čekali, očekávali jsme "bombu". Naše očekávání byla naplněna. Velké poděkování, potlesk a hluboko-sklon všem tvůrcům a zúčastněným.

Gabriela Gyömberová

Hon na Jednorožce

Hon na Jednorožce

Dobrý den, v pátek jsme zhlédli ve Vašem divadle představení Hon na Jednorožce.... Jako že máte velmi pěkná představení, to už víme, viděli jsme Lipany nebo Válku profesora Klamma a z obou jsme byli nadšeni. Proto jsem měla i tentokrát docela velká očekávání... Ovšem až takhle nee - Hon na Jednorožce byla naprostá PECKA!!! Byli jsme nadšeni všichni, manžel i děti (12 a 14 let). Děkuji, že nám touto formou pomáháte vychovávat naše děti a nám rodičům připomínáte, co by nemělo být nikdy zapomenuto... Přeji Vám hodně spokojených diváků, ať se Vám daří!!!!

Irena

Lipany se 4. třídou

Lipany

Skvěle napsané, nastudované a zahrané představení. Už se těším na další.

Antonín
učitel 4. až 6. třída ZŠ Duhovka

Antonin

Pejsek a kočička??

O pejskovi a kočičce

O pejskovi a kočičce
poprvé jsem nebyla z Minorového představení tak nadšená jako obvykle..Dle mého soudu má představení slabinu - většina je vrstvení více či méně vtipných glos a dvojsmyslů, z části spíše pro pobavení dospělých. Jako úvod dobré, ale je toho příliš a až v příliš zběsilém tempu. V polovině představení jsem tak (nejen od své dcery) uslyšela dotaz "to už bude konec?". Akce jsou nepropojené, téměř zcela chybí pohádková poetika pejska a kočičky, na kterou jsem se - chtě - nechtě podvědomě těšila. Představení není totiž tak úplně o pejskovi a kočičce, je o dospělých, kteří si hrají na rozverné sourozence Čapkovi...divím se, že od roku 2011 nedošlo alespoň ke změně názvu "na motivy pohádek ....". Zklamání pro mne, naštěstí, vyvažovala podívaná na herce kteří jsou šikovní...

Lucie Sychrová

DIVADELNÍ JISTOTA

O pejskovi a kočičce

Na toto představení chodíme s dětmi již mnoho let. Provedené změny jsou vynikající a poslední verze nás oslovila nejvíce. Moc děkujeme hercům za skvělý zážitek a těšíme se příště....

Veronika a žáci ze ZŠ speciální Starostrašnická

Zá-to-pek

Zá-to-pek!

Pro mě i mé 3 syny ve věku 15, 11 a 9 let byl Zá-to-pek strhující.
Nápaditě vymyšlená scéna, vtipný nápad, jak předvést běžecké scény pomocí loutek. Obdivuhodné herecké nasazení všech zúčastněných.
Co doteď v mých dětech rezonuje, tak velmi silná emoce, když Zátopka hledá jeho kamarád, francouzský běžec Mimoun. A když se setkají, tak Zátopek Mimounovi popisuje, jak probíhalo jeho vítězství v maratonu na olympiádě v Helsinkách. Děti z tohoto rozhovoru doma citují pasáže...
Pro mě byla velmi důležitá právě snaha inscenátorů zachytit výjimečného jedince v soukolí politiky, hrůz padesátých let - či pak to, že po roce 1968 najednou Zátopek zmizel...byl odsunut daleko od Prahy. Díky tomuto představení jsem mohla dětem opět znovu a lépe vysvětlit, jak se prakticky projevovaly tlaky komunistického státu na lidi, výjimečné i obyčejné.

Pavlína Muzikářová

Hostování v Opavě

Mami, už tam budem?

Viděli jsme dnes představení v Loutkovém divadle v Opavě a jsme nadšení. Děkujeme moc, bylo to opravdu perfektní a bude-li příležitost, rádi navštívíme toto představení znovu!

Irena Moravcová

Více sportu méně politiky

Zá-to-pek!

Říkala jsem si, zda by se představení líbilo panu Zátopkovi. Zvárnění Emilových rodičů.. ? Za mne představení chybělo to dojetí a obdiv k mimořádnému sportovnímu výkonu Emila Zátopka, které člověk prožívá, když čte povídku o jeho vítěžství od Oty Pavla nebo vidí filmový záznam jeho běhu s komentářem. A toto jsem očekávala, zvláště, když jde o představení pro dětského diváka. Vyzdvižený byl první trenér Emila Zátopka, ale ne až tak originální tréninková metoda. hlavního představitele. Ve zkratce bych představení přidala více sportu a méně politiky.

Hanka

Game

Game

Byla jsem ze hry naprosto unešená. Scénář, provedení, kulisy, herecké výkony.... Divákům doporučuji alespoň jednou vidět hru Fortnite. Opravdu klobouk dolů celému týmu! Děkuji za skvělý zážitek.
Kateřina

Kateřina Lásková

Zátopek se velmi vydařil

Zá-to-pek!

Milé divadlo Minor, byl jsem zvědavý, jakým způsobem hru o Emilovi Zátopkovi ztvárníte. Bylo to velmi originální, milé, vtipné, vlastenecké...... Děkuji, že jsem mohl být přítomen na vaší premiéře. Hodně zdaru a sil. Zdravím moc Evičku Pecháčkovou a Milánka Mazánka. J. S.

Jindřich Slunečko

Koukej, svět!

Koukej, svět!

Tato minimalistická pantomima byla pro mého dvouletého syna jeho prvním divadelním představením. Na představení jsme se dostali zcela neplánovaně (přenechané vstupenky) a navzdory mým obavám, jak hodinové představení zvládne, byl uhranut od začátku až do konce. Krátkodobá krize nastala zhruba v půlce, ale situaci zachránil kaktus, pak zvířátka a skvělý závěr. Držela jsem nám oběma palce, aby vydržel, protože jsem se skvěle bavila. A vyšlo to. Díky celému skvělému kreativnímu týmu divadla Minor!

Denisa Frantova

GAME

Game

Vtipná reflexe dnešní doby, místy až nepříjemně pravdivé. Doporučuji.

Zuzana

Sugar please!

Toodle-noodle

Díky Minoru a hlavně Jiřímu Adámkovi za Toodle-noodle. Skvěle jsme se bavili: ne všechna představení pro děti musí mít výchovně-vzdělávací náboj. Divadlo může a má být taky "jenom hra". Toodle-noodle je skvělá hra, zejména pokud máte rádi anglický humor, anglické sušenky, anglickou královnu - a Lewise Carrolla!

Klára Kudlová

Vtipné a originální

Dnes provází Minor

Je to vtipné a originální, dospělí spíše sledují (takové divadlo pro dospělé), děti jsou aktivnější a všichni se baví :-)

Hanka

Kráááása

Polní žínka Evelínka

Báječné představení, nádherné kostýmy i scéna a především perfektní a obdivuhodné herecké výkony......žádné šidítko pro dětičky, ale parádní divadlo se vším všudy.
Děkujeme

Ivana

Nic moc, ale tak hrozné to zase není

Toodle-noodle

Přečetla jsem si zdrcující recenzi a chápu ji. Ono to tak hrozné zase není, ale je to prostě nic moc, jen hrátky. Rozhodně to nemá výchovně-vzdělávací rozměr jako třeba Demokracie nebo úžasný Nebojsa, který měl derniéru ačkoli je to výborná vtipná hra, s originální scénou a efekty a skvělými hereckými výkony a především hra, která má i další rozměry. Děti, holky i kluci se v ní mohou identifikovat s hlavními hrdiny (princezna je přitom trošku silnější), baví se a přitom odhalují přístupy princů k dosažení princezny. Hrátky nejsou ani moc vtipné, nemají žádný děj, žádnou pointu, také jsem známým doporučovala, že toto představení možná (ne určitě) za návštěvu nestojí, jsou to prostě jen hrátky. Třídu dětí, které bych chtěla nadchnout pro divadlo nebo angličtinu bych na toto představení také nebrala. Protože toto nesplní. A chápu autorky zdrcující recenze, co od hry v Minoru očekávaly, protože Demokracie, Lipany, Nebojsa.. jsou hry, které by měly vidět všechny děti v republice :-) bohužel kapacita divadla nestačí.

Hanka

Lipany

Lipany

Super. Podle reakcí v hledišti okolo nás to není jen náš názor. Děkujeme.
Milena

Milena Otoupalová

SUPER !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Klapzubova jedenáctka

TOHLE PŘEDSTAVENÍ STOJÍ ZA TO .


:)

jakub novák

Pobavila jsem se i já!

Mimino

Představeni Mimino bylo pobavením nejenom pro dceru (3,5 let), ale taky pro mne. Tematika představeni zaujme asi každé male dítě. Téma kakaní, spinkaní atd. je jim to v tom věku blízké. Pěvecké výkony herců a hudební vložky nás hodně rozesmály. Vůbec hudba dodává tomu představeni šmrnc.

Monika

Ať to nikdy neskončí...

Libozvuky

Představení Libozvuky jsem navštívila s šestiletým synkem, velkým milovníkem hudby a divadla. Byli jsme oba nadšeni. Herci byli báječní, ani na okamžik jsme se nenudili. Asi v polovině představení se ke mně syn naklonil a pošeptal mi: "Mami, já bych chtěl, aby to nikdy neskončilo!" Naprosto jsem v tu chvíli chápala jeho pocity. Děkujeme, byli jste boží.

Lucie Hášová Truhelková