Strana I.

V Praze v divadle Minor.

Ročník MMV. - MMVI

Minoroviny

Zřizovatel hlavní město Praha

Odpolední vydání.

Administrace: Vodičkova 6, Telefon: 222 231 351.

Divadelní kritici píší recenze do novin. Vy můžete napsat tu svou do MINOROVIN. Vyjádřete svůj názor. Staňte se novinářem!

Vyberte téma recenze

Chcete nám taky
napsat hodnocení?

AWFUL! - varování pro všechny pedagogické pracovníky

Toodle-noodle

Velmi jsme se na toto představení těšili, ale bohužel už pár minut po jeho začátku jsme tušili, že to nebude náš "cup of tea".
Nudný a dlouhý úvod byl jako první lekce učebnice angličtiny pro samouky z dob hluboké totality. Marně přemýšlíme, jak popsat děj této divadelní hry. Byl to sled jedné nepochopitelné scény za druhou.
Postavy se vyjadřovaly velmi jednoduchými větami, které byly zbytečně a otrocky překládány do češtiny. Přitom každé průměrně inteligentní české dítě by obsah pochopilo z kontextu.
Pokud se chystáte se svou třídou navštívit toto představení, pak velmi pečlivě zvažte, zda-li vám stojí za to opouštět budovu vaší školy. My jsme se do té naší vrátili kulturně paralizovaní. Ještě teď to s kolegyní rozdýcháváme.
Za nás tragédie...a nebo možná nepochopení toho jak si pan režisér představuje nonsensové hrátky v angličtině.

Alice Hodová, Lucie Mertinová

Poctivý Hood

Robin Hood

Moc děkuji za představení Robin Hood. Bylo zábavné, veselé, poctivě odehrané...
Všem zúčastněným hercům i hudebníkům děkuji za plné nasazení, které při odpoledním představení předvedli. Byli jsme nadšení.

Adéla Kubačáková

Hezké představení!

Záhada hlavolamu

Velmi pěkně zahrané. Mně a dětem se to hodně líbilo.
Lenka Karasová

Lenka Karasová

Skvělé představení Záhady hlavolamu

Záhada hlavolamu

Na představení jsme dojeli až z Brna a nelitovali jsme. Ze začátku jsem se divila, proč se představení jmenuje Záhada hlavolamu, když se tam odehrává děj i dalšího románu trilogie (program jsem četla až o pauze :o) Jinak opravdu všechny složky byly skvělé, herci, muzikanti a Širokko (!). Nechcete někdy přijet hostovat do Brna? Vyprodali bychom to také :o)

Lucie

Super zážitek

Pinokio

Úžasné představení, strhující výkony herců - moje pětileté dcerky byly unešené - a my dospělí jakbysmet.

Mirka

Jedno z nejlepších představení divadla MINOR

Hon na Jednorožce

Jedno z nejlepších představení, které jsem v divadle MINOR zhlédla. Vyvážená kombinace napínavých, vtipných a dramatických momentů, kdy Vás místy mrazí, skvělá hudba. A třešnička na dortu - do poslední chvíle netušíte, jak příběh dopadne. Navazující besedu by byl hřích si nechat ujít.

Petra Sýkorová

Prostě zážitek

Lipany

V Minoru jsme byli poprvé, takže Lipany jsou první představení, které jsme u vás zažili. A! Úžasné představení. Vtip, nadhled, historie, ponaučení, příběh, dojetí.. Opravdu se vám to povedlo. I přes všechny ty Fortnity a Minecrafty a já nevím co vše ještě, jste toho našeho kluka opravdu nadchli a za to Vám patří Velké díky!

Michala

Lipany (jak učit dějepis)

Lipany

Moc děkujeme za dnešní povedené představení. Krásně napsané, parádně zahrané (úžasné sportovní výkony). Děti i dospělí jsme nadšení. A tvořivá dílna s Jitkou Sedláčkovou neměla chybu.
Ještě bychom potřebovali touto formou zpracovat další historické události! Díky Lucie

Lucie

Hon na Jednorožce

Hon na Jednorožce

Naprosto skvělé představení! Jsem nadšena a se mnou i moje tři děti. Vynikající hudba, nádherná a nápaditá scéna, výborní herci a po obsahové stránce naprosto strhující příběh. Díky moc za výborné představení! Nepodceňujete děti, a to je dobře. Ať z nich vyrostou generace, které konečně pošlou KSČM do minulosti.

Barbora Kuklíková

Představení, které by měly vidět všechny dnešní děti

DRDS: ... a bolelo nebe

"Proč tam ty děti jsou mami?" ptal se mě můj čtyřletý syn při představení. "Víš, ony jsou v takovém vězení." "A proč neutečou?" "Ony nemohou utéct." "A proč?" "Drží je tam zlí lidé a je tam vysoká zeď." Pak už se mě syn na nic neptal a napjatě sledoval, jak to s dětmi dopadne. To jen dokazuje, že se jedná o velmi povedené, krásné a dojemné přestavení pro široké spektrum diváků. Střízlivá barevnost a útržkovité texty umocňují celkově vlídný a příjemný dojem. Dnešní děti mohou díky tomuto divadlu nahlédnout a téměř okusit chlad a smutek Terezína.

Marta Veselá Jirousová

VIVAT PANTOMIMA

Koukej, svět!

Překrásné, nápadité představení, skvěle vystavěné a skvěle zahrané. Děti se místy hlasitě baví a smějí, místy ani nedutají, není tam hluché místo a nikdo nechce aby to skončilo :-) Pro čtyřleťáky perfektní i rodiče se od srdce zasmějí (scénka s miminem). Vřele doporučuji. Více takových pantomim!

Eva T.

Novoměstská radnice

Dnes provází Minor

Jsem naprosto nadšená z inscenace, přišlo mi to naprosto geniálně provedené, chvílemi jsem se do toho ponořila jako dospělá a šel mi trochu mráz po zádech. A sedmiletý syn tomu věří doteď, když jsem viděla, že je z toho trochu vyděšený, tak jsem se mu pokusila vysvětlit, že to bylo nahraný, leč neuvěřil mi, protože shodou okolností o ulici dál parkovala dvě policejní auta. Ale byl spokojený, že zažil opravdové dobrodružství a vo to tady de:-)

Markéta Faltová

Pro malé i velké

Nebojsa

Pohádka o Nebojsovi se líbila jak dospělému manželovi, tak skoro 9-tiletým dětem a můžeme ji jen doporučit. Dobré recenze (jiné než dobré jsme neobjevili), které jsme před představením našli od odborné veřejnosti na internetu odpovídají a dobře toto představení popisují. Vše sem nepřepíši, ale jde o vtipnou, nápaditou pohádku, která má i jiné poselství než jen pobavit, byť to se jí daří výborně.

Hanka

Brum brum

Brum (pro nejmenší medvědy)

:) asi je to úplně nejlepší představení, ale už 4 měsíce se nám nedaří se na něj přihlásit. A teď v červnu, zdá se, nebude, tak uvidíme, jestli se na něj taky někdy podíváme.

Eva Nováková

Pinokio

Pinokio

Krasné představení s pěknou hudbou, bohužel jsme museli odejít o přestávce, na syna byla hudba příliš hlasitá.

Jana

Vtipné, hravé, nápadité, zábavné....

Záhada hlavolamu

Dobrý den,
děkuji za dnešní skvělé představení Záhady hlavolamu, které pobaví malé i dospělé. Dokonalé kulisy, skvělá hudba a zpěv, kostýmy, výkony všech herců - od Široka, přes mile roztržité Rychlé Šípy až po vontí holky a psíka Sultána, vše zpestřeno volbou Velkého Vonta. Pokud budete mít to štěstí sehnat na toto představení lístky, těšte se!!! Je opravdu na co :)
Divadelnímu týmu přeji hromadu dalších nápadů a úspěchů. Zdraví Vás matka dnes zvoleného Velkého Vonta Vojty... :)Ahoj Hanka

Hanka

NEPŘEKONATELNÉ

Klapzubova jedenáctka

Nepřekonatelné představení pro děti i dospělé. Skvělé výkony, nápady, kulisy a jiné. Opravdu nejlepší, co jsem kdy viděla, proto mi na konci bylo hodně líto, že už to skončilo.

Marie Hofmanová

Skvele predstaveni pro deti kolem 3 let

Mimino

Predstaveni bylo super, jen starsi deti to trochu kazily. Opravdu pro deti od 2-5 let. Poprve v Minoru a moc jsme si to uzili.

Vera

Opět výborné představení!!!!

Záhada hlavolamu

Dokonalé, výborné výkony herců, vše úžasně propracované. Zábava pro děti i dospělé. Následně úžasné odpoledne při hledání Široká :):). Minor je jistota, která nikdy nezklame a vždy překvapí.
Přejeme hodně dalších povedených představení.

Kateřina

super

Lipany

vážně dobrý

ana

Skvělé představení - díky!

O klukovi, který neuměl zlobit

Moc se nám představení líbilo, vtipně provede diváka tím, jak se dělá divadlo. Zatím jsme nebyli zklamaní na žádném představení v Minoru a tady se kvalita opět potvrdila. Díky :-)

nikola

Skvělé, úžasné, paradní!!!

Koukej, svět!

Naprostá paráda!
Naše 3,5 letá dvojčata seděla a koukala a my s nima :))) Kdybych se nebála, že odstíním ubohé děti za sebou, tak si při potlesku stoupnu!

Jana

Skvělé divadlo pro celou rodinu

Sněhová královna

Viděli jsme v Minoru většinu představení, vždy parádní zážitek, který navždy utkví v paměti dětí i dospělých! Co si jen počneme dál, dětem je 13 let, stále by byly nadšené do Minoru chodit, ale vyrůstají z cílové věkové skupiny... Prosíme o nějaká představení i pro teenagery :-)

Veronika drabova

Představení bylo úžasné

Klapzubova jedenáctka

Představení bylo úžasné, moc se nám v divadle líbilo. Těšíme se na další představení. Adamcovi

Irena

Hezké a vtipné

Záhada hlavolamu

Tohleto představení je vtipné.

David

Sněhová královna

Sněhová královna

Velice originální pojetí Andersenovy klasické pohádky, která je temná, studená, chvílemi zlá, ale ve které nakonec vše dobře dopadne, protože láska, pokud je silná, vítězí naštěstí vždy. Zajímavé a pěkné scény, například představa sněhových vln nás naprosto nadchla. Vše podbarveno pěknou hudbou, která v Minoru nikdy nechybí. Hudební doprovod člověka do děje mnohem silněji dostane. Navštívím-li jiné divadlo, kde hudbu nepoužívají (např. představení pro dospělé) najednou cítím, že je o něco jakoby ochuzeno. Děkuji Minoru za krásné nápady, zhlédli jsme již mnoho představení, většinou spokojenost a nadšení. Problém vidím často v tom, že na představení je tak dvě třetina dětí, kteří vůbec nedosahují doporučeného věku, moc nechápu, proč to rodiče dělají?!? Proč chodí na představení pro 8+ čtyřleté děti? Často z toho ty děti mnoho nemají a RUŠÍ to ostatní, kteří pozorně sledují a děj, na rozdíl od menších, chápou.

Lucie M.