Strana I.

V Praze v divadle Minor.

Ročník MMV. - MMVI

Minoroviny

Zřizovatel hlavní město Praha

Odpolední vydání.

Administrace: Vodičkova 6, Telefon: 222 231 351.

Divadelní kritici píší recenze do novin. Vy můžete napsat tu svou do MINOROVIN. Vyjádřete svůj názor. Staňte se novinářem!

Vyberte téma recenze

Chcete nám taky
napsat hodnocení?

Prostě zážitek

Lipany

V Minoru jsme byli poprvé, takže Lipany jsou první představení, které jsme u vás zažili. A! Úžasné představení. Vtip, nadhled, historie, ponaučení, příběh, dojetí.. Opravdu se vám to povedlo. I přes všechny ty Fortnity a Minecrafty a já nevím co vše ještě, jste toho našeho kluka opravdu nadchli a za to Vám patří Velké díky!

Michala

Lipany (jak učit dějepis)

Lipany

Moc děkujeme za dnešní povedené představení. Krásně napsané, parádně zahrané (úžasné sportovní výkony). Děti i dospělí jsme nadšení. A tvořivá dílna s Jitkou Sedláčkovou neměla chybu.
Ještě bychom potřebovali touto formou zpracovat další historické události! Díky Lucie

Lucie

Hon na Jednorožce

Hon na Jednorožce

Naprosto skvělé představení! Jsem nadšena a se mnou i moje tři děti. Vynikající hudba, nádherná a nápaditá scéna, výborní herci a po obsahové stránce naprosto strhující příběh. Díky moc za výborné představení! Nepodceňujete děti, a to je dobře. Ať z nich vyrostou generace, které konečně pošlou KSČM do minulosti.

Barbora Kuklíková

Představení, které by měly vidět všechny dnešní děti

DRDS: ... a bolelo nebe

"Proč tam ty děti jsou mami?" ptal se mě můj čtyřletý syn při představení. "Víš, ony jsou v takovém vězení." "A proč neutečou?" "Ony nemohou utéct." "A proč?" "Drží je tam zlí lidé a je tam vysoká zeď." Pak už se mě syn na nic neptal a napjatě sledoval, jak to s dětmi dopadne. To jen dokazuje, že se jedná o velmi povedené, krásné a dojemné přestavení pro široké spektrum diváků. Střízlivá barevnost a útržkovité texty umocňují celkově vlídný a příjemný dojem. Dnešní děti mohou díky tomuto divadlu nahlédnout a téměř okusit chlad a smutek Terezína.

Marta Veselá Jirousová

VIVAT PANTOMIMA

Koukej, svět!

Překrásné, nápadité představení, skvěle vystavěné a skvěle zahrané. Děti se místy hlasitě baví a smějí, místy ani nedutají, není tam hluché místo a nikdo nechce aby to skončilo :-) Pro čtyřleťáky perfektní i rodiče se od srdce zasmějí (scénka s miminem). Vřele doporučuji. Více takových pantomim!

Eva T.

Novoměstská radnice

Dnes provází Minor

Jsem naprosto nadšená z inscenace, přišlo mi to naprosto geniálně provedené, chvílemi jsem se do toho ponořila jako dospělá a šel mi trochu mráz po zádech. A sedmiletý syn tomu věří doteď, když jsem viděla, že je z toho trochu vyděšený, tak jsem se mu pokusila vysvětlit, že to bylo nahraný, leč neuvěřil mi, protože shodou okolností o ulici dál parkovala dvě policejní auta. Ale byl spokojený, že zažil opravdové dobrodružství a vo to tady de:-)

Markéta Faltová

Pro malé i velké

Nebojsa

Pohádka o Nebojsovi se líbila jak dospělému manželovi, tak skoro 9-tiletým dětem a můžeme ji jen doporučit. Dobré recenze (jiné než dobré jsme neobjevili), které jsme před představením našli od odborné veřejnosti na internetu odpovídají a dobře toto představení popisují. Vše sem nepřepíši, ale jde o vtipnou, nápaditou pohádku, která má i jiné poselství než jen pobavit, byť to se jí daří výborně.

Hanka

Brum brum

Brum (pro nejmenší medvědy)

:) asi je to úplně nejlepší představení, ale už 4 měsíce se nám nedaří se na něj přihlásit. A teď v červnu, zdá se, nebude, tak uvidíme, jestli se na něj taky někdy podíváme.

Eva Nováková

Pinokio

Pinokio

Krasné představení s pěknou hudbou, bohužel jsme museli odejít o přestávce, na syna byla hudba příliš hlasitá.

Jana

Vtipné, hravé, nápadité, zábavné....

Záhada hlavolamu

Dobrý den,
děkuji za dnešní skvělé představení Záhady hlavolamu, které pobaví malé i dospělé. Dokonalé kulisy, skvělá hudba a zpěv, kostýmy, výkony všech herců - od Široka, přes mile roztržité Rychlé Šípy až po vontí holky a psíka Sultána, vše zpestřeno volbou Velkého Vonta. Pokud budete mít to štěstí sehnat na toto představení lístky, těšte se!!! Je opravdu na co :)
Divadelnímu týmu přeji hromadu dalších nápadů a úspěchů. Zdraví Vás matka dnes zvoleného Velkého Vonta Vojty... :)Ahoj Hanka

Hanka

NEPŘEKONATELNÉ

Klapzubova jedenáctka

Nepřekonatelné představení pro děti i dospělé. Skvělé výkony, nápady, kulisy a jiné. Opravdu nejlepší, co jsem kdy viděla, proto mi na konci bylo hodně líto, že už to skončilo.

Marie Hofmanová

Skvele predstaveni pro deti kolem 3 let

Mimino

Predstaveni bylo super, jen starsi deti to trochu kazily. Opravdu pro deti od 2-5 let. Poprve v Minoru a moc jsme si to uzili.

Vera

Opět výborné představení!!!!

Záhada hlavolamu

Dokonalé, výborné výkony herců, vše úžasně propracované. Zábava pro děti i dospělé. Následně úžasné odpoledne při hledání Široká :):). Minor je jistota, která nikdy nezklame a vždy překvapí.
Přejeme hodně dalších povedených představení.

Kateřina

super

Lipany

vážně dobrý

ana

Skvělé představení - díky!

O klukovi, který neuměl zlobit

Moc se nám představení líbilo, vtipně provede diváka tím, jak se dělá divadlo. Zatím jsme nebyli zklamaní na žádném představení v Minoru a tady se kvalita opět potvrdila. Díky :-)

nikola

Skvělé, úžasné, paradní!!!

Koukej, svět!

Naprostá paráda!
Naše 3,5 letá dvojčata seděla a koukala a my s nima :))) Kdybych se nebála, že odstíním ubohé děti za sebou, tak si při potlesku stoupnu!

Jana

Skvělé divadlo pro celou rodinu

Sněhová královna

Viděli jsme v Minoru většinu představení, vždy parádní zážitek, který navždy utkví v paměti dětí i dospělých! Co si jen počneme dál, dětem je 13 let, stále by byly nadšené do Minoru chodit, ale vyrůstají z cílové věkové skupiny... Prosíme o nějaká představení i pro teenagery :-)

Veronika drabova

Představení bylo úžasné

Klapzubova jedenáctka

Představení bylo úžasné, moc se nám v divadle líbilo. Těšíme se na další představení. Adamcovi

Irena

Hezké a vtipné

Záhada hlavolamu

Tohleto představení je vtipné.

David

Sněhová královna

Sněhová královna

Velice originální pojetí Andersenovy klasické pohádky, která je temná, studená, chvílemi zlá, ale ve které nakonec vše dobře dopadne, protože láska, pokud je silná, vítězí naštěstí vždy. Zajímavé a pěkné scény, například představa sněhových vln nás naprosto nadchla. Vše podbarveno pěknou hudbou, která v Minoru nikdy nechybí. Hudební doprovod člověka do děje mnohem silněji dostane. Navštívím-li jiné divadlo, kde hudbu nepoužívají (např. představení pro dospělé) najednou cítím, že je o něco jakoby ochuzeno. Děkuji Minoru za krásné nápady, zhlédli jsme již mnoho představení, většinou spokojenost a nadšení. Problém vidím často v tom, že na představení je tak dvě třetina dětí, kteří vůbec nedosahují doporučeného věku, moc nechápu, proč to rodiče dělají?!? Proč chodí na představení pro 8+ čtyřleté děti? Často z toho ty děti mnoho nemají a RUŠÍ to ostatní, kteří pozorně sledují a děj, na rozdíl od menších, chápou.

Lucie M.

Otřesné !!!!!

O klukovi, který neuměl zlobit

Zřejmě patřím k dnes již divné generaci rodičů, jenž nepodporuje násilí u svých dětí. Toto představení není naprosto vhodné pro děti! V první půlce se nudí, nechápou souvislosti, nerozumí projevům jednotlivých postav - pro rodiče však vtipné. V druhé půlce při pasáži, jak kluk zlobí, doporučuji zakrýt dětem oči! Nejen motiv hororové dívky Samary (Kruh), ale brutální fyzický útok byť naštěstí jen zcela zřetelnými náznaky, nikoliv dokonaný fyzicky, je naprosto neodpovídající dětskému představení. A rodičům, kterým toto připadá v pořádku a vtipné, těm přeji příjemné prožití stáří v domovech důchodců a uzavření kvalitního úrazového pojištění.

Sabina

O klukovi,který neuměl zlobit

O klukovi, který neuměl zlobit

Naprosto příšerné představení,pro děti absolutně nevhodné.. Zajímalo by mě,kolik dětí to opravdu pochopilo.. A představovat kluka,který zlobí tak,že kope rodiče do hlavy je absolutně nevhodné.. Pro mě ztráta dvou hodin času,který se dal strávit daleko smysluplněji. Za mě nejhorší představení,které jsem kdy viděla,o to horší,že bylo dětské..

Pavla

*****

Nebojsa

Děkujeme za dnešní zážitek - nemělo to chybu! Jedno z nejlepších představení pro děti, jaké jsme viděli. Oceňujeme nejvíc Nebojsu a jeho akrobatické umění, světelné efekty, hudbu a scénu. Největším hrdinou ale je princ Krasoň a jeho hřeben. Smáli jsme se děsně.

Jana Nedbalová

Záhada Hlavolamu

Záhada hlavolamu

Dobrý den,
včera jsem byla na představení Záhada Hlavolamu a moc se mi líbilo. Před vstoupením do divadla jsem Záhadu Hlavolamu nečetla ani neviděla. I přesto mi pochopení příběhu nedělalo nejmenší potíže. Určitě představení můžu všem doporučit, protože já jsem byla naprosto nadšená. Všichni herci podali fantastické výkony a já jim moc děkuji za příjemně strávené čtvrteční dopoledne. Celému divadlu přeji ať se jenom daří. :)

Eliška Gersdorfová

Hon na jednorožce

Hon na Jednorožce

Padesátá léta jsem nikdy neviděla na divadle tak výborně zpracovaná. Příběh, režie, hudba, celková atmosféra. Na některá přestavení jsem zapomněla, na tohle budu vzpomínat pořád. Díky
Jana

Jana Kovaříková

Muzikál, který nerezaví

Robin Hood

Představení nemá přestávku, protože si od něj nechcete odpočinout. Není tu nic navíc, všeho je přesně tolik, aby ani na chvilku nespadl řetěz. Jsem dospělá a nemám moc ráda muzikály, ale tohle mě od prvních akordů strhlo tak, že jsem jen lapala po dechu. Úplně se dalo přejít to, že třeba občas nešlo rozumět všem slovům, protože emoce a příběh zvůle moci a nepravděpodobnosti lásky tu tryskají rovnocenně i skrze hudbu, zpěv, precizní choreografii, neuvěřitelně funkční a atmosférickou scénu. Příběh je dobře vybraný a fascinuje mne, jak strhujícím a zároveň přehledným způsobem lze převyprávět v té divadelní zkratce několika málo scén. Jsem uhranutá velkým záběrem muzikantských a pěveckých schopností Petra Stacha a také totální dekadencí šerifa Petra Reifa, který balancuje naprosto přesně na hranici, za níž by to bylo už "moc", díky čemuž si můžete užít bez výčitek to, jak si to sám užívá (aspoň doufám, že to nehrál). Ale jde o kolektivní počin: sehranost a sladěnost, chuť a energie celého týmu je evidentní a má nesmírný podíl na tom, o jak velkou divadelní a hudební radost tu jde.
CD jsme si v prvním nadšení hned koupili a posloucháme to významně často. Už bych čekala, že mi začne aspoň něco někde trochu vadit, ale místo toho mi stále "v těle krev vybuchuje" tam, kde má. Díky za píseň o lásce, která ji ve mne opravdu navozuje, takových znám málo. Moje pětiletá dcera to představení prožila ve stavu okouzlení ještě většího než já (a to se prosím během hrůzných a dramatických scén i v kreslených pohádkách bojí dost), často chce poslouchat CD a každou chvíli si něco z toho zpívá a recituje. Kupodivu pokaždé něco jiného, což považuji za důkaz toho, že je celé představení, písně i texty, velmi vyvážené a drží si celou dobu velmi vysokou úroveň. Díky moc! Už aby skončily prázdniny a mohli jsme jít na na Robina!

Adéla Hánová