Strana I.

V Praze v divadle Minor.

Ročník MMV. - MMVI

Minoroviny

Zřizovatel hlavní město Praha

Odpolední vydání.

Administrace: Vodičkova 6, Telefon: 222 231 351.

Divadelní kritici píší recenze do novin. Vy můžete napsat tu svou do MINOROVIN. Vyjádřete svůj názor. Staňte se novinářem!

Vyberte téma recenze

Chcete nám taky
napsat hodnocení?

Bratři naděje

Představení nadchlo nás všechny, mládež i doprovod. Děti se cestou domů samy vracely k jednotlivým scénám, obrazům představení, mluvily o něm a o legionářích, o hudbě i o tom, jak Smrtka plula po jevišti, o stínohře, jak herci vytahovali děti z hlediště a jakoby hráli s nimi, a že tedy to by oni nedali/nebo dali, to podle nátury, a vůbec.. Bylo vidět, že tak imaginativní přístup je úplně strhl.

Michaela Škodová, ZŠ Kunice

Kouzelné písně, zlo a láska - teď a tady

Robin Hood

V tomhletom kousku všechno do sebe náramně zapadá.
Nejdříve mě tedy překvapilo, že jsem se ocitla na muzikálu, ale vzhledem ke kvalitě písní i jejich interpretace jsem se na tento žánr brzy přepnula. Petr Stach (další z našich rodinných superstar) jako průvodce dějem, ztělesněné zlo - vévoda z Notinghamu (doma neřekneme jinak než Herodes) i skromný Robin jsou vskutku muži na svém místě.
Chodívám do divadel už nějaký ten pátek a občas moc tomu co se děje na jevišti nevěřím. Tady ale věřím všemu.
Děkuji - i za CD s písněmi, díky kterému si představení můžeme připomínat.

Helena J.

Paráda od začátku do konce

Lipany

Tenhle kousek jsem viděla třikrát (nalákala jsem na něj mj. třídu jednoho ze synů a pak na mě spadlo dělat jim doprovod) a klidně bych na něj zašla znovu, třeba hned zítra.
Je to síla od začátku do konce - pan Nosálek byl jednu dobu naše domácí superstar, jeho výkon je autentický a báječný, stejně jako všech ostatních, včetně výpravy (tři papeži například, to se snad ani nedá popsat) nebo dokonalého scénáře (časová osa znázorněná jako děděček dědečka - a to ukázáno na divácích).
Kdož jsú boží bojovníci už u nás nikdo z dětí ve staré úpravě nezazpívá.
Díky, díky a ještě jednou díky.

Helena J.

Vytrvalé obrazy

Ztroskotání vzducholodi Italia

Představení jsem viděla asi před dvěma týdny, ale stále ve mně zůstávají pomalé mrazivé obrazy, objevují se několikrát denně. Děti v Minoru nebyly od začátku pandemie, tak můj nápad dopředu vypískaly, ale teď se nám občas mimovolně vzducholoď Italia a pobyt na sněhové kře nějak dostane do rozhovoru, což mě těší. Díky a těším se na další představení!

Helena J.

Sněhová královna

Sněhová královna

Představení je skvělé. Plné a zábavné. Skvělý hudební i vizuální zážitek. Syn (7let) nadšen a dva dospěláci s ním také. Vřele doporučuji. Při něm žijete přítomností:)

Aneta Žďárská

Trosečníci polárního moře.

Ztroskotání vzducholodi Italia

Také jste jako dospívající četli knihu Františka Běhounka Trosečníci polárního moře? Toto představení vás přenese přímo do středu dění této knihy či lépe řečeno do okamžiků před havárií Itálie a do okamžiků snahy o vlastní záchranu přeživších po havárii, děj končí vyzvednutím trosečníků ledoborcem Krasin.
Dokud vzducholoď letí, odehrává se děj nahoře nad jevištěm, až vzducholoď spadně z oblohy, přenese se i děj dolů, do nekonečných ledových plání, na ledovou kru.
Moc hezky je řešeno střídání obrazů "přetahováním" černých zástěn přes jeviště. Připomíná to sledování políček fotografického filmu, umožňuje to hercům přesun, lepší znázornění děje a zvídavé dětské oči sledují, kde nechtěně vykoukla noha či loket a mají z toho radost.
Ač dospělá, znalá divadelních triků, na představení jsem se cítila jak uprostřed polární pustiny. Když konečně přišla záchrana trosečníků málem jsem upustila slzu dojetím.
Na představení jsem byla s dvěma kluky 10 let a představení se jim taky moc líbilo. Otázek po představení byla spousta, ráda jsem sledovala, jak na ně divadlo zapůsobilo.
No a já už jsem pohledala v knihovně a na nočním stolku mám opět nachystanou Běhounkovu knihu.
Rozhodně doporučuji ke shlédnutí každé dobrodružné duši. Moc hezké představení.

Eva

Eva

Doslechl jsem se o derniéře... Plánujete hru natočit?

Hon na Jednorožce

Zdravím. Tuhle geniální hru jsem viděl už snad 4x. Myslím, že by stálo za to, jednou ji zahrát pro kameru, aby byla uchována i nadále. Co na ten nápad říkáte?

Josef Lát

Vánoční představení

Vánoce

Chtěla bych vám moc poděkovat za krásný zážitek pro celou naši rodinu a načerpání vánoční atmosféry. V dnešní době to pro nás bylo opravdové pohlazení na duši. Všichni jste byli úžasný! A třešinkou na dortu byla na závěr neskutečně silná píseň zpívaná všemi (i zákulisními) aktéry. Ještě teď mi při vzpomínce buší srdce! Díky.

Anna O.

Potlesk

Dnes provází Minor

Rádi bychom vám tímto chtěli zatleskat ve stoje za včerejší prohlídku Novoměstské radnice, což jsme vzhledem k povaze představení nemohli učinit. Děkujeme Jitka

Jitka Honzíková

Bratři naděje

Bratři naděje

Dobrý den,
dnes jsme se synem deset let navštívili divadlo Minor, představení "Bratři naděje". Nejprve jsem měla obavy, že ho to nebude bavit, že se bude bát nebo se dokonce nudit.
Mýlila jsem se :). Obavy měl pouze na začátku, ovšem po chvilce se vše změnilo. Představení bylo úchvatné, moc jsme se pobavili a já si poplakala dojetím. Skvělé stínové divadlo, rytmická hudba, chytlavá melodie, loutky v nadživotní velikosti. Hlavně představení má děj. Ukazuje, co znamená rodinné pouto, jak jednoduše pomoci ve zlé době, ano je tam bolest, ale také láska, protože jedno bez druhého nejde, tak jako v životě. A k tomu se člověk dozvěděl zase něco nového.
Divadlo jsem opouštěla s nadšením, dojetím a při otázce: Jak se Ti Ondro divadlo líbilo? Odpověď zněla: Hned na začátku jsem se trošku bál těch loutek, toho čerta, ale bylo to moc pěkný, zasmál jsem se.
Měla jsem radost. Nakonec jsme se půlka sálu loučili a děkovali ve stoje a herci se nám 3x vrátili, byla to nádhera.
Takže za nás určitě ANO, běžte se podívat stojí to za to, doporučujeme.
S pozdravem vaší stálí návštěvňíci Ivet a Ondrášek K.

Ivet

Bratři naděje

Bratři naděje

Příběh rodiny Kopeckých mě dostal. A jeho zpracování také. Pokud v panu režisérovi sílil smutek, jak je vše zapomenuto - bratři, legionáři, naše republika, válka - tak udělal ten nejlepší možný krok, aby tomu tak nebylo. Nejen on, ale i všichni kolem něj. Včetně Jakuba Kopeckého.

Jsem moc rád, že Minor existuje, že Minor nabízí takové kousky.

Nejste divadlo, jste prostě MINOR!

Libor Peprný

Hloubka prožitku, síla příběhu

Lipany

Už to bude víc než rok, co jsme představení viděli a vzpomínka na něj je pořád strašně silná. Skvělý výkon Ondřeje Nosálka se mi zaryl hluboko pod kůži a do srdce. Jeho interpretace cesty k poznání toho..., kde leží království boží, je pro mě velkou školou prožívání lidí doby husitské - pravda, smysl, láska, čest, hrdinství, ideály. Co předávali rodiče té doby svým dětem a co mohu předat já, sama máma dvou dětí. Otázky tolik živé a aktuální i v naší době. Díky, Minore!

Martina Ekrtová

TOP!!!

Demokracie

Naprostá pecka! Dáváme nejvyšší možné ohodnocení (za obsah i technické provedení)!!!!

Martin a Jana K.

Bajaja

Bajaja

Svěží, nápadité a vtipné představení s dokonalým hudebním doprovodem, které vtáhne nejen děti, ale i jejich dospělý doprovod.

Petra Sýkorová

skvělý večer v Minoru!!!

Zem pamätá

Děkujeme za skvělý zážitek v Minoru a obdivuhodné výkony všech zúčastněných. Představení z těch, na které se nezapomíná!!! Bravo! Bravo! Bravo!

Ivana Vítková

Zem pamätá

Zem pamätá

Děkujeme Minore za zprostředkování zážitku! Slovenské komorné divadlo Martin i Jiří Havelka mají náš velký obdiv, konkrétně představitel hlavní role, Tomáš Grega, se svým skvělým hlasovým fondem a sportovní výdrží. Přeci jenom dvě hodiny běhat na běžeckém pásu, při tom hrát na kytaru a čistě zpívat, to tedy klobouk dolů!

Dita K.

Tak to bylo něco!!!

Robin Hood

Úžasné představení...skvělá hudba, geniální scéna, výborní herci. Naprosto nás to uchvátilo všechny - děti i dospěláky. Určitě půjdeme ještě jednou. Děkujeme za skvělý zážitek.

Jana Žáková

Famózní

Nanuk

Představení Nanuk oslovilo malé i velké. Propojení hudby, světel a herců je dechberoucí. Opět Minoru děkujeme za nezapomenutelný zážitek.

Veronika a žáci ze ZŠ speciální Starostrašnická

Naplněná očekávání

Demokracie

Děkujeme za nádherné, hluboké, propracované, pestré, zábavné, důmyslné představení. Moc jsme se těšili, dlouho jsme čekali, očekávali jsme "bombu". Naše očekávání byla naplněna. Velké poděkování, potlesk a hluboko-sklon všem tvůrcům a zúčastněným.

Gabriela Gyömberová

Hon na Jednorožce

Hon na Jednorožce

Dobrý den, v pátek jsme zhlédli ve Vašem divadle představení Hon na Jednorožce.... Jako že máte velmi pěkná představení, to už víme, viděli jsme Lipany nebo Válku profesora Klamma a z obou jsme byli nadšeni. Proto jsem měla i tentokrát docela velká očekávání... Ovšem až takhle nee - Hon na Jednorožce byla naprostá PECKA!!! Byli jsme nadšeni všichni, manžel i děti (12 a 14 let). Děkuji, že nám touto formou pomáháte vychovávat naše děti a nám rodičům připomínáte, co by nemělo být nikdy zapomenuto... Přeji Vám hodně spokojených diváků, ať se Vám daří!!!!

Irena

Lipany se 4. třídou

Lipany

Skvěle napsané, nastudované a zahrané představení. Už se těším na další.

Antonín
učitel 4. až 6. třída ZŠ Duhovka

Antonin

Pejsek a kočička??

O pejskovi a kočičce

O pejskovi a kočičce
poprvé jsem nebyla z Minorového představení tak nadšená jako obvykle..Dle mého soudu má představení slabinu - většina je vrstvení více či méně vtipných glos a dvojsmyslů, z části spíše pro pobavení dospělých. Jako úvod dobré, ale je toho příliš a až v příliš zběsilém tempu. V polovině představení jsem tak (nejen od své dcery) uslyšela dotaz "to už bude konec?". Akce jsou nepropojené, téměř zcela chybí pohádková poetika pejska a kočičky, na kterou jsem se - chtě - nechtě podvědomě těšila. Představení není totiž tak úplně o pejskovi a kočičce, je o dospělých, kteří si hrají na rozverné sourozence Čapkovi...divím se, že od roku 2011 nedošlo alespoň ke změně názvu "na motivy pohádek ....". Zklamání pro mne, naštěstí, vyvažovala podívaná na herce kteří jsou šikovní...

Lucie Sychrová

DIVADELNÍ JISTOTA

O pejskovi a kočičce

Na toto představení chodíme s dětmi již mnoho let. Provedené změny jsou vynikající a poslední verze nás oslovila nejvíce. Moc děkujeme hercům za skvělý zážitek a těšíme se příště....

Veronika a žáci ze ZŠ speciální Starostrašnická

Zá-to-pek

Zá-to-pek!

Pro mě i mé 3 syny ve věku 15, 11 a 9 let byl Zá-to-pek strhující.
Nápaditě vymyšlená scéna, vtipný nápad, jak předvést běžecké scény pomocí loutek. Obdivuhodné herecké nasazení všech zúčastněných.
Co doteď v mých dětech rezonuje, tak velmi silná emoce, když Zátopka hledá jeho kamarád, francouzský běžec Mimoun. A když se setkají, tak Zátopek Mimounovi popisuje, jak probíhalo jeho vítězství v maratonu na olympiádě v Helsinkách. Děti z tohoto rozhovoru doma citují pasáže...
Pro mě byla velmi důležitá právě snaha inscenátorů zachytit výjimečného jedince v soukolí politiky, hrůz padesátých let - či pak to, že po roce 1968 najednou Zátopek zmizel...byl odsunut daleko od Prahy. Díky tomuto představení jsem mohla dětem opět znovu a lépe vysvětlit, jak se prakticky projevovaly tlaky komunistického státu na lidi, výjimečné i obyčejné.

Pavlína Muzikářová

Hostování v Opavě

Mami, už tam budem?

Viděli jsme dnes představení v Loutkovém divadle v Opavě a jsme nadšení. Děkujeme moc, bylo to opravdu perfektní a bude-li příležitost, rádi navštívíme toto představení znovu!

Irena Moravcová

Více sportu méně politiky

Zá-to-pek!

Říkala jsem si, zda by se představení líbilo panu Zátopkovi. Zvárnění Emilových rodičů.. ? Za mne představení chybělo to dojetí a obdiv k mimořádnému sportovnímu výkonu Emila Zátopka, které člověk prožívá, když čte povídku o jeho vítěžství od Oty Pavla nebo vidí filmový záznam jeho běhu s komentářem. A toto jsem očekávala, zvláště, když jde o představení pro dětského diváka. Vyzdvižený byl první trenér Emila Zátopka, ale ne až tak originální tréninková metoda. hlavního představitele. Ve zkratce bych představení přidala více sportu a méně politiky.

Hanka