Nejbližší dílny

V blízké době se žádné dílny nekonají.

Zatanči si... Tanec světel

9+

Tanec je zdroj radosti, poznání, kreativity, svobody, řádu, respektu, spolupráce a prožitku. Taneční kroky nás mohou zavést tam, kam to běžné kroky nedovedou. V rámci našeho workshopu se podíváme do světa světla. Nejprve se děti seznámí s vybranými prvky současného tance (contemporary dance) a baletu (naučení se základních prvků a principů, rozcvičení a zahřátí těla, taneční a pohybové hry a cvičení). Následně se budou děti věnovat tanci s rekvizitou. Naučí se, jak s rekvizitou zacházet v rámci dané variace a dostanou také prostor pro vlastní kreativitu. Společnými silami a nápady se protančíme světem světla.

Na workshop si s sebou vezměte pohodlné oblečení (tričko, tepláky apod. - ideálně takové, ať je k dispozici minimálně jedna kapsa), tančíme bez bot, takže naboso, v ponožkách (lepší jsou protiskluzové) nebo tanečních botách s měkkou podrážkou.

Workshop je určen dětem bez dospělého doprovodu! Vede: Anežka Stráníková

Mgr. BcA. Anežka Stráníková

Vystudovala taneční konzervatoř Duncan Centre, která se zaměřuje na současný tanec a choreografickou tvorbu, a dále Pedagogiku tance na Hudební fakultě Akademie múzického umění v Praze. V rámci Erasmus program studovala Dance and Choreography na Falmouth Univerzity v UK. V současné době vyučuje tanec v TS Voila a KD Mlejn, pořádá taneční workshopy, věnuje se tvorbě choreografií a různým tanečním projektům (choreografie v rámci projektu Příští přísliby v Ponci, vystoupení v rámci festivalu Pražské křižovatky na Nové scéně, pohybová spolupráce na Benefičním koncertu pro Lucii, taneční spolupráce pro filmy, interpret v choreografiích Evy Blažíčkové a další projekty).

Praktické informace