Dobrodružný příběh podle skutečné události, která se stala v 50. letech minulého století. Byl nevinný, přesto ho zbavili svobody a uvěznili. Proto se rozhodl utéct. A tehdy začal hon na Jednorožce, který sám uhání divokou krajinou, zdolává rozličné nástrahy osudu i léčky svého nepřítele. Na své cestě za svobodou se Jednorožec setká s padouchem a lhářem Slepičkou, na chvíli se shledá se svou rodinou, a konečně i se svou láskou Olinkou. Kolem něj se začíná pomalu stahovat smyčka… Ale statečný Jednorožec běží dál!

Hudebně výtvarná inscenace vznikla ve spolupráci s občanským sdružením Post Bellum u příležitosti 20. výročí pádu železné opony.

Po představení probíhá v divadelním sále diskuze pod vedením herců, díky které se děti seznámí se základními okolnostmi doby 50. let 20. století. Diksuze je doprovázena projekcí s dobovými záznamy a fotografiemi.

Dalibor Mucha a Tomáš Vychytil získali na festivalu Skupova Plzeň 2010 cenu za hudbu.

Premiéra 15. listopadu 2009
Přístupné divákům od 10 let
Délka představení 65 minut bez přestávky

Stáhněte si pracovní listy!

K inscenaci pořádáme externí dílnu Jak se žije svobodně, se kterou přijedeme přímo za vámi do školy.

10+

Spolupracovali

Scénář: Jan Jirků, Adéla Balzerová a kol.
Námět: Lubomír Jednorožec, Mikuláš Kroupa, Martin Kroupa
Režie: Jan Jirků
Dramaturgie: Adéla Balzerová
Hudba: Dalibor Mucha a Tomáš Vychytil
Výprava: Kamil Bělohlávek, Antonín Šilar
Kostýmy: Tereza Venclová
Hrají: Lubomír Jednorožec – Ondřej Bauer
Otec – Hynek Chmelař
Růžena Švestková, Milá F. Slepičky – Kateřina Tichá
Olga Vosádková – Anna Schmidtmajerová nebo Marie Štípkova nebo Johana Schmidtmajerová
Udavač, Vrchní StBák – Karel Kratochvíl
Vrátný, Voják, StBák – Petr Vaněk nebo Václav Krátký
Maďar, Prokurátor, StBák – Gustav Hašek
SNBák, Voják, StBák – Ondřej Nosálek
František Slepička, StBák – Bořek Joura
Kapela: Jan Hrovatitsch, Jan Matásek nebo Lubomír Nohavica, Dalibor Mucha, Tomáš Vychytil
Fotografie z představení: Petr Stach

Nejbližší představení

Hon na Jednorožce

Velký sál

Hon na Jednorožce

Velký sál

Co říkají diváci

Padesátá léta jsem nikdy neviděla na divadle tak výborně zpracovaná. Příběh, režie, hudba, celková atmosféra. Na některá přestavení jsem zapomněla, na tohle budu vzpomínat pořád. Díky Jana
Jana Kovaříková
Sedm let uběhlo od doby, co jsem zhlédla představení Hon na Jednorožce a na konci se slzami v očích, ale naprosto nadšená, odcházela. Přichomítla jsem se k Jednorožci úplnou náhodou, jako učitelka, kdy někdo z kolegů návštěvu dívadla zařídil. Od té doby kudy chodím, všude doporučuji. Má to jen malý háček. Představení bylo stáhnuto, zřejmě pro nevalný zájem diváků. Zřejmě si nechceme připomínat, jak jsme se v naší zemi chovali. Ostatně, jsou to naši sousedé, možná strýčci, tatínci, dědečci... Naděje vysvitla, když jsem zjistila, že 13. 1. 2017 bylo představení po letech oprášené. Smutné je, že důvodem nebylo volání diváků, nýbrž úmrtí hlavního hrdiny. Když však listuji programem, vidím v květnu dvě vyprodaná představení pro školy. Můžeme mít my, dospělí diváci, také naději, že se představení Hon na Jednorožce dočkáme?
Magda
Představení bylo opravdu hrozné, "hudba" mi ještě teď duní v uších, kostýmy zvláštní, oslepující svit, který ovládali samotní herci. Lituju pana Luboše, že jste takto zhyzdili jeho životní příběh. Návštěvu divadla nezachránila ani prohlídka. Líbila se mi diskuze o 50. letech minulého století.
T. S.
Co to sakra bylo? Herecký výkon žádný, kvalita zpracování minimální, historické nepřesnosti, technické problémy, při poslechu písniček jsem měla chuť si vyrvat ušní bubínky, kostýmy zvláštní.. Absolutně jsem nepochopila, proč na začátku pustili projev A. Hitlera, když se ho to ani netýkalo, nebo proč tam lidi nosili jednorožčí a vlčí masky. Také jsem nepochopila, proč se jen tak znenadání objevila lyžařka. Opravdu lituje pána o kterém bylo toto divadlo.
Lucie Stanková
Běhá z toho mráz po zádech. Smějeme se, pláčeme. Krásné! Děkujeme
Ilona a Viktor
Dobrý den, byla jsem se školou na představení HON NA JEDNOROŽCE a moc se mi to líbilo. Vlastně se mi to líbilo tak moc, že bych to chtěla vidět ještě jednou. Problém je, že toto představení už moc nedáváte. Prosím vás.... udělejte mi radost!! Dopředu děkuji Sára
Sára
Napište názor na představení