Děkujeme partnerům

  Upcoming program

  There are no upcoming events.

  Zá-to-pek!

  8+
  Thirty thousand spectators shouted this name in Helsinki in 1952 as he ran into the stadium as the first runner in a marathon run to win his third long-distance gold medal. Everyone around the world is able to run, but only he managed to run to win three times at one Olympic Games. 5km. 10km. Marathon. Nobody before or after could do that as long as the world exists. It is quite possible that nobody would be able to do it again. How interesting is it? How interesting is that person? How interesting is the time period in which he lived?

  Recommended to viewers of 8 years of age and older
  Duration 1 hour 30 minutes including the intermission
  Premiere 6 October, 2019.

  Collaborated

  The review from the public

  Krásně ztvárněné představení - loutky, stíny, vtipné herecké pojetí...a hlavně nadšení herců. Moc hezká hudba, osvětlení. Prostě paráda. Velmi silné a dobře pro děti znázorněné historické skutečnosti, které se prolínají s jeho životem. Děti byly nadšené a my učitelky dojaté.
  LuFry
  Pro mě i mé 3 syny ve věku 15, 11 a 9 let byl Zá-to-pek strhující. Nápaditě vymyšlená scéna, vtipný nápad, jak předvést běžecké scény pomocí loutek. Obdivuhodné herecké nasazení všech zúčastněných. Co doteď v mých dětech rezonuje, tak velmi silná emoce, když Zátopka hledá jeho kamarád, francouzský běžec Mimoun. A když se setkají, tak Zátopek Mimounovi popisuje, jak probíhalo jeho vítězství v maratonu na olympiádě v Helsinkách. Děti z tohoto rozhovoru doma citují pasáže... Pro mě byla velmi důležitá právě snaha inscenátorů zachytit výjimečného jedince v soukolí politiky, hrůz padesátých let - či pak to, že po roce 1968 najednou Zátopek zmizel...byl odsunut daleko od Prahy. Díky tomuto představení jsem mohla dětem opět znovu a lépe vysvětlit, jak se prakticky projevovaly tlaky komunistického státu na lidi, výjimečné i obyčejné.
  Pavlína Muzikářová
  Říkala jsem si, zda by se představení líbilo panu Zátopkovi. Zvárnění Emilových rodičů.. ? Za mne představení chybělo to dojetí a obdiv k mimořádnému sportovnímu výkonu Emila Zátopka, které člověk prožívá, když čte povídku o jeho vítěžství od Oty Pavla nebo vidí filmový záznam jeho běhu s komentářem. A toto jsem očekávala, zvláště, když jde o představení pro dětského diváka. Vyzdvižený byl první trenér Emila Zátopka, ale ne až tak originální tréninková metoda. hlavního představitele. Ve zkratce bych představení přidala více sportu a méně politiky.
  Hanka
  Milé divadlo Minor, byl jsem zvědavý, jakým způsobem hru o Emilovi Zátopkovi ztvárníte. Bylo to velmi originální, milé, vtipné, vlastenecké...... Děkuji, že jsem mohl být přítomen na vaší premiéře. Hodně zdaru a sil. Zdravím moc Evičku Pecháčkovou a Milánka Mazánka. J. S.
  Jindřich Slunečko
  Byla jsem na představení Emil Zátopek. Byl to skvělý zážitek, prožila jsem u toho spoustu emocí! Líbilo se mi umělecké zpracování, pestrost, hudba, ale i obsah. Klobouk dolů před hereckými výkony. Krásný scénář i provedení! Velké díky!
  V. K.
  Krásné to bylo. Minor NIKDY nezklame.
  Nic vás do příběhu manželů Zátopkových nevtáhne tak, jako když na vás Dana namíří oštěp a hodí. Bylo to parádní, propracované, nápadité a frčelo to jak Emil po dráze. Díky za všechny rodiče, kteří si k vám můžou přijít užít divadlo, ne jen přežít "dětské" představení. Vděčná matka