Děkujeme partnerům

  Upcoming program

  8+

  zátopek

  Velký sál
  8+

  zátopek

  Velký sál

  Zá-to-pek!

  8+
  Thirty thousand spectators shouted this name in Helsinki in 1952 as he ran into the stadium as the first runner in a marathon run to win his third long-distance gold medal. Everyone around the world is able to run, but only he managed to run to win three times at one Olympic Games. 5km. 10km. Marathon. Nobody before or after could do that as long as the world exists. It is quite possible that nobody would be able to do it again. How interesting is it? How interesting is that person? How interesting is the time period in which he lived?

  Recommended to viewers of 8 years of age and older
  Duration 1 hour 30 minutes including the intermission
  Premiere 6 October, 2019.

  Collaborated

  The review from the public

  Krásně ztvárněné představení - loutky, stíny, vtipné herecké pojetí...a hlavně nadšení herců. Moc hezká hudba, osvětlení. Prostě paráda. Velmi silné a dobře pro děti znázorněné historické skutečnosti, které se prolínají s jeho životem. Děti byly nadšené a my učitelky dojaté.
  LuFry
  Pro mě i mé 3 syny ve věku 15, 11 a 9 let byl Zá-to-pek strhující. Nápaditě vymyšlená scéna, vtipný nápad, jak předvést běžecké scény pomocí loutek. Obdivuhodné herecké nasazení všech zúčastněných. Co doteď v mých dětech rezonuje, tak velmi silná emoce, když Zátopka hledá jeho kamarád, francouzský běžec Mimoun. A když se setkají, tak Zátopek Mimounovi popisuje, jak probíhalo jeho vítězství v maratonu na olympiádě v Helsinkách. Děti z tohoto rozhovoru doma citují pasáže... Pro mě byla velmi důležitá právě snaha inscenátorů zachytit výjimečného jedince v soukolí politiky, hrůz padesátých let - či pak to, že po roce 1968 najednou Zátopek zmizel...byl odsunut daleko od Prahy. Díky tomuto představení jsem mohla dětem opět znovu a lépe vysvětlit, jak se prakticky projevovaly tlaky komunistického státu na lidi, výjimečné i obyčejné.
  Pavlína Muzikářová