Zatanči si...Tanec vloček

Tanec je zdroj radosti, poznání, kreativity, svobody, řádu, respektu, spolupráce a prožitku. Taneční kroky nás mohou zavést tam, kam to běžné kroky nedovedou. V rámci našeho workshopu se podíváme do světa sněhových vloček.
Nejprve se děti seznámí s vybranými prvky současného tance (contemporary dance) a baletu (naučení se základních prvků a principů, rozcvičení a zahřátí těla, taneční a pohybové hry a cvičení). Následně se budou děti věnovat tanci s rekvizitou. Naučí se, jak s rekvizitou zacházet v rámci dané variace a dostanou také prostor pro vlastní kreativitu. Společnými silami a nápady se protančíme do světa nejrozmanitějších planet. Do tohoto světa budou na závěr moci nahlédnout i rodiče.

Na workshop si s sebou vezměte pohodlné oblečení (tričko, tepláky apod.) ideálně v bílé nebo světlé barvě a něco k pití.

Workshop je určen dětem bez dospělého doprovodu!
Vede: Anežka Stráníková

Délka: 2 hodiny
Věk: od 9 let
Kapacita: 10 účastníků bez dospělého doprovodu
Cena: 300 Kč
Místo konání: Malá scéna

Mgr. BcA. Anežka Stráníková
Vystudovala taneční konzervatoř Duncan Centre, která se zaměřuje na současný tanec a choreografickou tvorbu, a dále Pedagogiku tance na Hudební fakultě Akademie múzického umění v Praze. V rámci Erasmus program studovala Dance and Choreography na Falmouth Univerzity v UK. V současné době vyučuje tanec v TS Voila a KD Mlejn, pořádá taneční workshopy, věnuje se tvorbě choreografií a různým tanečním projektům (choreografie v rámci projektu Příští přísliby v Ponci, vystoupení v rámci festivalu Pražské křižovatky na Nové scéně, pohybová spolupráce na Benefičním koncertu pro Lucii, taneční spolupráce pro filmy, interpret v choreografiích Evy Blažíčkové a další projekty).