Zahraj to na ně

Žhavící dílny

Chcete se pobavit, něco se naučit a překvapit tím diváky, kteří čekají v pasáži Minor na začátek představení? Během dílny připravíte s profíkem na slovo vzatým výstup, který pak předvedete v Galerii Minor. Zapojíte se tak do tvůrčí složky našeho divadla.

Zahraj to na ně

Kolik času potřebuje herec na přípravu představení? Čtvrt roku? Měsíc? Týden? A co jednu hodinu? Bude to pořád ještě divadlo? V naší herecké „rychlodílně“ vám ukážeme, že ano. S herečkou Ajou Marečkovou si připravíte krátký výstup, v němž se stanete, čímkoliv budete chtít. Můžete být princeznou či žábou, padouchovou vestou nebo starou bábou. Cokoliv vás napadne. Trému nechte stranou. Stačí se nadechnout, odvázat a ukázat světu.

Vede herečka a vedoucí dětského divadelního ateliéru Andrea Aja Marečková

Délka:  1,5 hodiny
Věk: od 8 let s dospělým doprovodem
Kapacita:  15 účastníků
Místo: Barloutka
Cena:  80 Kč

Andrea Marečková začínala v divadle Husa na provázku jako herečka-zpěvačka, kde ztvárnila role např. v kultovní inscenaci Comedia dell arte, Maryša, Tingl tangl, Babička, Žebrácká opera ad. Po osmi letech v Brně přijala nabídku Vladimíra Morávka a získala herecké angažmá v Klicperově divadle v Hradci Králové. Po příchodu do Prahy hostovala v např. v Divadle na Vinohradech, v divadle Ta Fantastika, v Divadle v Dlouhé a v Národním divadle. V současné době se věnuje především tvorbě interaktivních představení pro děti. Je zakládající členkou divadla Kasperle. Věnuje se Fóru pro prožitkové vzdělání (děti ZŠ skrze divadelní prostředky připravuje na jednání v problémových a krizových situacích – např. šikana, agrese a násilí). Spolupracuje se studiem Citadela v Praze, spolkem Tušení a taneční konzervatoří Duncan centre.