NEčtení

NEčtení pro děti z Ukrajiny je zábavně zpracované čtení pohádek, povídek, poezie či básní způsobem, jenž dokáže zaujmout nejen malého diváka. Herci vykouzlí z obyčejného čtení malé divadélko, a kdo ví, možná se i pohádka, kterou jste dávno znali, ukáže v jiném světle.

НЕчитання – театралізовані читки казок, історій, віршів, басень, які зацікавлять як маленьких, так і зовсім дорослих. За допомогою слів актори начаклують справжнісінький театр, і хтозна, можливо давно відома казка заграє новими несподіваними фарбами

Věk: Od 5 do 9 let
Termín konání: Každé úterý v dubnu (5.4., 12.4., 19.4. a 26.4), vždy 14:30 – 15:30
Místo konání: Barloutka
Četba ukrajinských textů. Ke konci Nečtení budou děti za pomoci lektorek překládat krátký text do češtiny s cílem pochopit a naučit se základní česká slovíčka. Pod vedením ukrajinsky mluvících herců a hereček
V případě zájmu nás kontaktujte na emailové adrese: nemachasu68@gmail.com (Yevgenia Fedorova)
Formuláře pro rezervaci místa

Lektorky:
Vasylyeva Anastasia – absolvovala kurzy na divadelní akademii v Brémách a Mnichově. Má čtyřletou praxi s režií amatérského divadelního souboru pro rusky mluvící komunitu v Praze. V tomto prostředí jsou známé a jejich hry jsou mezi ukrajinskými a ruskými migranty velmi populární.
Yevgenia Fedorova – vystudovala režii na univerzitě Karpenko Kareho v Kyjevě. Má dlouholetou praxi v divadle (spolurežíruje s Anastasii v amatérském divadle pro rusky mluvicí) a v divadelních studiích. Od roku 2020 režíruje i v souboru T-Art.
Christina Volovik – vystudovaná herečka na univerzitě Kotlarevskeho v Charkově. Má čtyřletou praxi v divadle a šestiletou zkušenost s prací s dětmi.