Natiskni SiTo!

Sítotiskový workshop

Lektoři děti seznámí s technikou sítotisku a společně prozkoumají ukázky prací této techniky. Každý účastník si vytvoří vlastní návrh pro sítotisk a podle něj pak sítotiskovou šablonu. V závěru budeme tisknout na trička, popř. na zakoupené látkové tašky. Domů si děti odnesou i tisk návrhu, který si pak můžete třeba zarámovat.

Pokyny pro účastníky: staré tričko na převlečení, nové bílé tričko na potištění a něco k pití

Délka: 2,5 – 3 hodiny
Věk: 9 – 13 let
Kapacita: 8 dětí
Cena: 200 Kč
Místo konání: Malá scéna

 

Lektoři

MgA. Tomáš Roubal (*1982, Prostějov, ČR)

Žije a pracuje v Praze. Vystudoval Katedru Grafiky a jiných médií na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě. Věnuje se kresbě, malbě, objektu, grafice a knižní tvorbě. V  roce 2012 získala jeho autorská kniha „Blackbook“ ocenění Nejkrásnější česká kniha roku v kategorii Beletrie. Působí jako kurátor pražské nezávislé Galerie Kytka.

http://www.tomasroubal.com/

 

MgA. Eva Maceková (* 1984, Martin, Slovensko)
Žije a pracuje v Praze. Studovala v Ateliéru textilního návrhářství a v Ateliéru ilustrace a grafiky na přažské VŠUP. Věnuje se ilustraci, kresbě, malbě, grafice a knižní a textilní tvorbě. V  roce 2012 získala její autorská kniha „12 hodin s Oskarem“ ocenění Nejkrásnější česká kniha roku v kategorii Literatura pro děti a mládež. Spolupracuje s vydavatelstvím Baobab,  časopisy Živel, Host a mnoha dalšími.

http://www.baobab-books.net/eva-macekova