Jak se dělá... SVĚTLO

Cyklus workshopů „Jak se dělá… MINOR“
aneb
Svět MINOR pro pět smyslů

Víte, jak funguje svět MINOR? Vydáme se do jeho útrob a důkladně ho všemi smysly prozkoumáme. Nahlédneme pod pokličku profesionálům, kteří tu vládnou. Uvidíte nevídané, uslyšíte neslýchané. Sahat je zde dovoleno skoro na vše. Přičichnete k řemeslu a okamžitě přijdete na chuť divadlu. Nevěříte? Kdo spoléhá na smysly, ve světě MINOR se rozhodně neztratí.

 

Jak se dělá… SVĚTLO
Se světlem o závod

Ve světě MINOR můžete mít světlo třeba i v noci! Divadelními světly se dá totiž kouzlit a my si vykouzlíme světelnou show přímo na míru. Světlem budeme nejen svítit, ale také malovat a blikat. Světlo rozehrajeme ve všech barvách a tvarech. Víte, co je to sprcha, štich anebo hlava? Přijďte si na to posvítit.

V posledních 15 minutách probíhá ukázka z workshopu pro rodiče. V případě zájmu si mohou rodiče zakoupit vstupenku a celé dílny se zúčastnit. Kvůli průběhu workshopu je však celkový počet rodičů omezen – k jedné dětské vstupence lze takto zakoupit pouze jednu vstupenku pro dospělé. 

Luděk Pangrác – osvětlovač divadla Minor

Supervize Kateřina Bohadlová

 

Délka: 2 hodiny
Věk: 7 – 13 let
Kapacita: 15 dětí
Cena: 200 Kč
Místo konání: Malá scéna

 

Kateřina Bohadlová
Vystudovala germanistiku a italštinu na FF UK v Praze. Za diplomovou práci věnovanou komedii dell’arte získala cenu Franceska Petrarky (2004). Ve své badatelské činnosti se zaměřuje na kulturní dědictví barokního divadla v českých zemích a současnou dramatiku. Spolupracuje s KTK DAMU, kde také externě vyučuje. Překládá staré i současné divadelní hry z italštiny a němčiny. V roce 2011 získala Fulbrightovo stipendium jako lektorka a badatelka na Portland State University v USA. V oregonském Portlandu založila Českou školu Portland, v jejímž vedení působila 4 roky, podílela se na vytvoření osnov a výuce. V současné době je ředitelkou divadla Geisslers Hofcomoedianten se stálou scénou ve VILE Štvanice a lektorkou v divadle Minor.