Uprostřed Jeleního údolí je překrásná studánka, kam chodí pít laňky a vůbec všechna zvířata z lesa. A také jelen, ztepilý vůdce stáda!

Právě on pečuje o Smolíčka, stará se o něj s otcovskou péčí až do chvíle, kdy nastane čas říje a v jelenovi se probudí touhy. „Smolíčku, nikomu neotvírej!“ – Ale všichni víme, jak to dopadne… Objeví se jezinky, sběratelky dětských duší, které pošlapou mech i kapradí a uchystají na nebohého Smolíčka nestoudná lákadla. Jak jim může odolat? Jelenééé!

Premiéra 15. září 2013

Projekce jsou v HD kvalitě.

Ke stažení:
Pracovní listy

5+1x60 min

Spolupracovali

Režie: Eva Leinweberová
Výprava a kresby k projekcím: Renáta Vosecká
Dramaturgie a projekce: Jiří Zeman
Dramaturgická spolupráce: Denisa Nová
Texty písní: Anna Duchaňová
Hudba: Jan Matásek, Anna Duchaňová, Miroslav Dlouhý
Choreografie: Anna Schmidtmajerová a Zbyněk Šporc
Light design: Martin Špetlík
Spolupráce na projekcích: František Pecháček
Hrají: Anna Bubníková, Anna Duchaňová, Anna Schmidtmajerová nebo Klára Hajdinová, Denisa Nová, Miroslav Dlouhý, Filip Kaňkovský, Jan Matásek, Zbyněk Šporc, Petr ReifMichaela VáňováGustav Hašek
Fotografie: Petr Neubert

Co říkají diváci

Milí herci, byli jsme u vás v Minoru na pohádce O Smolíčkovi, moc se nám líbila. Máme vás moc rádi a rádi k vám přijedeme ještě jednou. Líbilo se nám: jelen se zlatýma parohama, Smolíček byl roztomilý a měl hezkou čepičku, veverky, jak házely šišky, laňky, jak skákaly, písnička o veverkách a breberkách, jak jelen sušil prádlo, jak bral Smolíčka na záda, jak jezinky zpívaly, jak zajíci hráli na honěnou až uhonili nejstrašího, sova, to jak si jelen s laňkou dávali pusu, živý pejsek a myslivec. Všechno se nám prostě líbilo.
1.B, ZŠ Vrané nad Vltavou
Napište názor na představení