První talkshow pro děti

Divadlo Minor nabízí nový formát – talkshow pro děti s inspirativními hosty.

Přijďte se k nám se svými žáky pobavit o tom, co je zajímá, dělá jim radost či je trápí. Představíme vám inspirativní hosty, kteří pro děti fungují také jako pozitivní vzory.

Nabízíme prostor pro vaše otázky i váš názor. Kdy jindy naučit děti diskutovat než nyní? Uvidíte, že i diskuze může být zábavná!

Součástí talkshow, kterou provází moderátor a herec Karel Kratochvíl, jsou soutěže o ceny, herecké vstupy jeho dvou kolegů a vystoupení začínajících hudebníků.

Podívejte se na sestřih Minor fóra s rapperem Radoslavem Bangou alias Gipsym.

Host: parkourista Daniel Samek

Skáčou přes zábradlí jak dostihoví koně, přichytávají se zdí jako pavouci a sem tam si hodí nějaké to saltíčko. O to, že se komunita českých parkouristů hojně rozrůstá, se zasloužil průkopník tohoto pohybu na hranici sportu a umění Daniel Samek. Přijďte si s ním popovídat o parkouru, freerunningu a jeho akademii. A pokud jste již viděli naši inscenaci Záhada hlavolamu, jistě nám potvrdíte, že Danielovo mistrovství je nezpochybnitelné.

Tématem talkshow bude disciplína zvaná parkour, probereme také otázky ohledně bezpečnosti tohoto pohybu a žáci si budou mít možnost vyzkoušet si jeho některé prvky.

Parkour je disciplína, při které parkourista (traceur) překonává překážky v přirozeném prostředí. Používá k tomu své vlastní tělo. Součástí tréninku je i nácvik akrobatických prvků a salt. Parkour je životní styl, který má svou filozofii. Překonávání překážek, pomoc ostatním, pokora vůči okolí, vytrvalost a trpělivost patří mezi jeho základní myšlenky. Parkouristi vyznávají zdravý životní styl, neničí okolní majetek, nedělají nepořádek. Jsou vzorem pro mnoho mladých lidí.

Své dotazy či prosby můžete posílat již nyní na forum@minor.cz.

Délka 90 minut s přestávkou/ věk od 9 let / Místo konání Malá scéna divadla Minor