Jak se dělá divadlo

Zajímá Vás, co se děje při zkoušení? Co dělá režisér a jestli i herci někdy zlobí? Provedeme Vás vznikem divadelní inscenace od první čtené zkoušky až po premiéru. Pohádku Arnošta Goldflama O klukovi, který neuměl zlobit Vám zahrajeme různými divadelními žánry – třeba jako komedii, operu, voiceband či nový cirkus. Zkrátka zahrajeme Vám, jak se dělá divadlo. Zlomte vaz!

V inscenaci je použita hra Arnošta Goldflama O klukovi, který neuměl zlobit. Nositelem autorských práv je agentura Aura-Pont.

Režisér Braňo Holiček patří k nejzajímavějším tvůrcům mladé generace, věnuje se téměř výhradně autorskému divadlu a rád hledá nové divadelní formy. V roce 2013 obdržel Cenu Alfréda Radoka v kategorii Talent roku. S Minorem spolupracuje již potřetí. Inscenace Divadlo!, stejně jako jeho předešlé kusy Naše rodina a Demokracie, vznikala bez předem daného textu na základě kolektivní improvizace.

Premiéra 18. září 2016

Do světa divadla Vás zasvětí krátká stať Jana Tošovského, dramaturga Národního divadla a této inscenace.

Připravujeme metodické a pracovní listy k inscenaci, které dětem pomohou se na představení O klukovi, který neuměl zlobit hravou formou připravit a lépe se v něm orientovat.

Ke stažení:
Metodické listy
Pracovní listy

8+50+40 min

Spolupracovali

Koncepce: Braňo Holiček, Zdenek Pecháček, Jan Tošovský
Režie: Braňo Holiček
Dramaturgie: Jan Tošovský
Výprava: Nikola Tempír
Hudba: Jan Matásek
Pohybová spolupráce: Veronika Knytlová, Zbyněk Šporc
Projekce: František Pecháček
Hrají: Herečka Anna Bubeníková – Anna Bubníková
Herečka Hedvička Řezbářová – Hedvika Řezáčová
Herečka Eva Weberová – Eva Leinweberová
Režisér Arnošt Wolfram nebo režisér Zdenek Plecháček – Arnošt Goldflam nebo Zdenek Pecháček,
Ředitel Zdenek Plecháček – Zdenek Pecháček,
Herec Jiří Büchner – Jiří Kniha,
Inspicient Jan Hrobařík – Jan Hrovatitsch,
Herec Andrej Slovák – Andrej Polák,
Skladatel Jan Matlásek – Jan Matásek

Nejbližší představení

Vyprodáno
Vyprodáno
Vyprodáno
Vyprodáno

Co říkají diváci

Divadlo se dětem i nám dospělým moc líbilo. Děti myslím byly nadšené, že to bylo něco jiného, než normálně v divadle pro děti bývá. Mne zamrzelo, že úplně chyběla postava režiséra Wolframa, kterého měl hrát Arnošt Goldflam, a nijak nebylo vysvětleno, proč tomu tak bylo. I v programu uveden je. Představení bylo ale i tak úžasné a těšíme se zase na příště :-)
Jana
Vynikající vystoupení! Vtipné, super nápad! Škoda, že už letos nehrajete... Těšíme se na září!!!???
Andrea
Poměrně povedený kousek, avšak vůbec neodpovídá anotaci: Co je hejzr, štych nebo dabltejk jsme se nedozvěděli, ani to, jak si zapamatovat množství textu. Čekala jsem, že téma bude více poučné, což nebylo, ale nakonec to vůbec nevadilo - jedná se spíš o hranou komedii.
Eva
Napište názor na představení