Jak se dělá divadlo

Zajímá Vás, co se děje při zkoušení? Co dělá režisér a jestli i herci někdy zlobí? Provedeme Vás vznikem divadelní inscenace od první čtené zkoušky až po premiéru. Pohádku Arnošta Goldflama O klukovi, který neuměl zlobit Vám zahrajeme různými divadelními žánry – třeba jako komedii, operu, voiceband či nový cirkus. Zkrátka zahrajeme Vám, jak se dělá divadlo. Zlomte vaz!

V inscenaci je použita hra Arnošta Goldflama O klukovi, který neuměl zlobit. Nositelem autorských práv je agentura Aura-Pont.

Režisér Braňo Holiček patří k nejzajímavějším tvůrcům mladé generace, věnuje se téměř výhradně autorskému divadlu a rád hledá nové divadelní formy. V roce 2013 obdržel Cenu Alfréda Radoka v kategorii Talent roku. S Minorem spolupracuje již potřetí. Inscenace Divadlo!, stejně jako jeho předešlé kusy Naše rodina a Demokracie, vznikala bez předem daného textu na základě kolektivní improvizace.

Premiéra 18. září 2016

Do světa divadla Vás zasvětí krátká stať Jana Tošovského, dramaturga Národního divadla a této inscenace.

Ke stažení:
Metodické listy
Pracovní listy

8+50+40 min

Spolupracovali

Koncepce: Braňo Holiček, Zdenek Pecháček, Jan Tošovský
Režie: Braňo Holiček
Dramaturgie: Jan Tošovský
Výprava: Nikola Tempír
Hudba: Jan Matásek
Pohybová spolupráce: Veronika Knytlová, Zbyněk Šporc
Projekce: František Pecháček
Hrají: Herečka Anna Bubeníková – Anna Bubníková
Herečka Hedvička Řezbářová – Hedvika Řezáčová
Herečka Eva Weberová – Eva Leinweberová
Režisér Arnošt Wolfram nebo režisér Zdenek Plecháček – Arnošt Goldflam nebo Zdenek Pecháček,
Ředitel Zdenek Plecháček – Zdenek Pecháček,
Herec Jiří Büchner – Jiří Kniha,
Inspicient Jan Hrobařík – Jan Hrovatitsch,
Herec Andrej Slovák – Andrej Polák,
Skladatel Jan Matlásek – Jan Matásek

Co říkají diváci

Moc se nám představení líbilo, vtipně provede diváka tím, jak se dělá divadlo. Zatím jsme nebyli zklamaní na žádném představení v Minoru a tady se kvalita opět potvrdila. Díky :-)
nikola
Zřejmě patřím k dnes již divné generaci rodičů, jenž nepodporuje násilí u svých dětí. Toto představení není naprosto vhodné pro děti! V první půlce se nudí, nechápou souvislosti, nerozumí projevům jednotlivých postav - pro rodiče však vtipné. V druhé půlce při pasáži, jak kluk zlobí, doporučuji zakrýt dětem oči! Nejen motiv hororové dívky Samary (Kruh), ale brutální fyzický útok byť naštěstí jen zcela zřetelnými náznaky, nikoliv dokonaný fyzicky, je naprosto neodpovídající dětskému představení. A rodičům, kterým toto připadá v pořádku a vtipné, těm přeji příjemné prožití stáří v domovech důchodců a uzavření kvalitního úrazového pojištění.
Sabina
Naprosto příšerné představení,pro děti absolutně nevhodné.. Zajímalo by mě,kolik dětí to opravdu pochopilo.. A představovat kluka,který zlobí tak,že kope rodiče do hlavy je absolutně nevhodné.. Pro mě ztráta dvou hodin času,který se dal strávit daleko smysluplněji. Za mě nejhorší představení,které jsem kdy viděla,o to horší,že bylo dětské..
Pavla
Vynikající vystoupení! Vtipné, super nápad! Škoda, že už letos nehrajete... Těšíme se na září!!!???
Andrea
Poměrně povedený kousek, avšak vůbec neodpovídá anotaci: Co je hejzr, štych nebo dabltejk jsme se nedozvěděli, ani to, jak si zapamatovat množství textu. Čekala jsem, že téma bude více poučné, což nebylo, ale nakonec to vůbec nevadilo - jedná se spíš o hranou komedii.
Eva
Napište názor na představení