Přelet nad loutkářským hnízdem

Co se v uplynulé sezóně vylíhlo (nejen) na loutkové scéně můžete zjistit o víkendu 2. – 4. listopadu. V těchto dnech bude totiž Minor hostit tradiční festival Přelet nad loutkářským hnízdem.

První čtení Evelínky

Milovat Polní žínku Evelínku dá obyčejnému smrtelníkovi pořádně zabrat. Přesto jsme se do ní v Minoru zamilovali od první čtené. Věříme, že láskou zaplanou i naši diváci na premiéře 25. listopadu. Pracovat na tom bude dnem i nocí režisérka minorské Zahrady Apolena Novotná.

Čtení pohádek Arnošta Goldflama

Dlouho jsme si lámali hlavy nad tím, kdo by byl nejvhodnějším protagonistou pro čtvrteční minorské čtení pohádek od Arnošta Goldflama. A nakonec jsme našli toho pravého.

Premiéra Toodle-noodle

Nedělní premiéra inscenace Toodle-noodle režiséra Jiřího Adámka je úspěšně za námi. Je-li představení váš šálek čaje můžete zjistit na reprízách 12. 10. od 18:00 28. 10. od 15:00. You are welcome!

Tvůrčí dílny jsou zpět!

A jsou kreativnější než kdy dřív! Jejich premiéra sezóny 2018/19 proběhne v sobotu 6. října pod vedením Renáty Vosecké. A zatočí se vám z ní hlava (z premiéry, ne z Renáty). Budeme totiž vyrábět Závěsný kolotoč. Tak to přijďte s námi roztočit, ať je z toho pořádná tvorba!

Mouchy v Galerii Minor

Milí diváci, působením teplého počasí se nám v Galerii Minor rozmnožily mouchy a rozladily nějaké detaily. Jelikož chceme, aby pro vás bylo vše dokonale připraveno, musíme Galerii nechat uzavřenou do 5. října, abychom všechny mouchy vychytali a veškeré detaily doladili.

Otevírací doba pokladny 28. - 30. září

Vážení diváci, o prodlouženém víkendu 28. – 30. 9. dojde ke změně otevírací doby pokladny:

Pátek 28. září: pouze hodinu před představením, tzn. 17:00 – 18:00,
Sobota 29. září: ZAVŘENO,
Neděle 30. září: pouze hodinu před představením, tzn. 9:00 – 10:00.

Výstavy v Ponorce

V nové sezóně vás opět čeká řada zajímavých expozic, kterými se můžete pokochat v naší Galerii Ponorka. V září a říjnu zde uvidíte výstavu Ilustrací z knih Tajné bratrstvo od ilustrátorky Nikoly Hoření.

Dočasné uzavření Galerie Minor

Vážení diváci,

omlouváme se, z technických důvodů bude do neděle 23. září uzavřena Galerie Minor.

Hledáme uvaděčky a uvaděče

Milí přátelé divadla Minor,
do mladého kolektivu hledáme nové šikovné a milé uvaděčky a uvaděče. Hrajeme dopoledne i večer, ve všední dny i o víkendu, proto uvítáme  zejména adepty z řad VŠ studentů. Zájemci, prosím, nejpozději do 14. 9. zašlete na adresu asistent@minor.cz svůj životopis. Vybraní uchazeči budou pozváni na pohovor, který proběhne ve dnech 19. a 20. 9. 2018.

Zahrada open air

Slavná Trnkova Zahrada je zpět, tenotkrát ve speciální interaktivní verzi pod širým nebem v autentickém prostředí malebné zahrady zámeckého areálu CtěniceFragmenty úspěšné minorské inscenace režisérky Apoleny Novotné rozehrávají postavy Trpaslíka, Kocoura a zvědavého kluka.

Válka profesora Klamma v Minoru

V úterý 25. 9. od 19:00 máte po dlouhé době možnost zhlédnout na Malé scéně divadla Minor strhující „herecko-pedagogický“ výkon Oldřicha Navrátila v roli profesora Klamma.

Změna umístění pokladu

Milí pátrači, bohužel jsme byli nuceni přesunout šestý poklad k inscenaci Mimino. Novou cestu naleznete na stránce Prázdninové skrýšovky.

Poklad čtvrtý

Čeká jen na vás.

Poklad třetí

A už je tam. 😉

Druhý poklad

Druhý poklad čeká na své nálezce. Tak proštudujte návod a hurá na cestu.

Doplnění hracích plánů v první skrýši

Milí účastníci naší Prázdninové skrýšovky, jelikož je vás letos opravdu hodně, došly nám dnes ve skrýši na Malé straně hrací plány. Nicméně v tuto chvíli jsou již znovu doplněny, takže se můžete směle vydat za dobrodružstvím.

Prázdninová skrýšovka je zde!

Všichni pátrači a hledači, lovci i sběrači se konečně dočkali. Dnešním dnem zahajujeme Prázdninovou skrýšovku! Jednotlivé poklady budeme postupně zveřejňovat v průběhu prázdnin. Lovu zdar!

Prázdninová otevírací doba

Zajímá vás, jak to bude o prázdninách s otevírací dobou pasáže, pokladny a obchodu? Tak mrkněte na náš fajnový wordovský rámeček.

Toodle Noodle

Zajímá vás, jakou inscenaci připravuje Jiří Adámek na podzim do Minoru? Chtěli byste, abychom prozradili, jak se bude jmenovat? Tůdle nůdle! Jen si počkejte na premiéru 7. října od 18:00.

Anežčin tanec na rozloučenou

Každý mejdan jednou musí skončit, i když ho pořádá tak vášnivá tanečnice jako Anežka. Kdo si s ní chcete trsnou, máte poslední možnost na derniéře ve čtvrtek 14. 6. od 18:00.

Včelám dík

Podle nejnovějších apokalyptických zpráv nám vymírají včely. Nenechte si proto v neděli 27. května ujít náš outdoorový workshop Včelám dík. Po zhroucení ekosystému budete u večerních ohňů v jeskyni za frajery, kteří vědí, jak to tehdy fungovalo, když to ještě fungovalo.

Derniéra O klukovi, který neuměl zlobit

S lítostí vám oznamujeme, že kluk režiséra Braňa Holička se naučil zlobit. Proto nám nezbývá nic jiného, než uskutečnit derniéru jeho inscenace O klukovi, který neuměl zlobit. Kdo tedy chcete hlouběji proniknout do tajů zlobivého řemesla, máte poslední příležitost v pátek 25. května od 18:00.

Marketing v Minoru nikdy nespí

V elektrárně si všimli, že Minor spotřebovává hodně nočního proudu. Dlouho si lámali hlavu, co to tu po nocích provozujeme za pochybné aktivity. A ve čtvrtek 17. května na to konečně přišli. Divadlo Minor totiž obdrželo cenu Marketér roku 2017. Ano, studujeme tu po nocích marketing. Věříme, že nám to jednou k něčemu bude.

Outdoorové hry divadla Minor

Naše outdoorové hry Po stopách Jana Tleskače, Za tajemstvím Široka a Petřínský maják mají jedno společné – speciálně pro Minor je připravil pan Libor Peprný. Co ho baví na přípravě dobrodružných her si můžete poslechnout v rozhovoru na ČRo Regina.

Derniéra Zahrady

V pátek 11. května jsme naposledy otevřeli magickou branku do tajemné Zahrady. Budeme s láskou vzpomínat na trpaslíka, slony, moudrou velrybu, protivného kocoura i mužného Amorka.

Starší novinky