Mouchy v Galerii Minor

Milí diváci, působením teplého počasí se nám v Galerii Minor rozmnožily mouchy a rozladily nějaké detaily. Jelikož chceme, aby pro vás bylo vše dokonale připraveno, musíme Galerii nechat uzavřenou do 5. října, abychom všechny mouchy vychytali a veškeré detaily doladili.

Otevírací doba pokladny 28. - 30. září

Vážení diváci, o prodlouženém víkendu 28. – 30. 9. dojde ke změně otevírací doby pokladny:

Pátek 28. září: pouze hodinu před představením, tzn. 17:00 – 18:00,
Sobota 29. září: ZAVŘENO,
Neděle 30. září: pouze hodinu před představením, tzn. 9:00 – 10:00.

Výstavy v Ponorce

V nové sezóně vás opět čeká řada zajímavých expozic, kterými se můžete pokochat v naší Galerii Ponorka. V září a říjnu zde uvidíte výstavu Ilustrací z knih Tajné bratrstvo od ilustrátorky Nikoly Hoření.

Dočasné uzavření Galerie Minor

Vážení diváci,

omlouváme se, z technických důvodů bude do neděle 23. září uzavřena Galerie Minor.

Hledáme uvaděčky a uvaděče

Milí přátelé divadla Minor,
do mladého kolektivu hledáme nové šikovné a milé uvaděčky a uvaděče. Hrajeme dopoledne i večer, ve všední dny i o víkendu, proto uvítáme  zejména adepty z řad VŠ studentů. Zájemci, prosím, nejpozději do 14. 9. zašlete na adresu asistent@minor.cz svůj životopis. Vybraní uchazeči budou pozváni na pohovor, který proběhne ve dnech 19. a 20. 9. 2018.

Zahrada open air

Slavná Trnkova Zahrada je zpět, tenotkrát ve speciální interaktivní verzi pod širým nebem v autentickém prostředí malebné zahrady zámeckého areálu CtěniceFragmenty úspěšné minorské inscenace režisérky Apoleny Novotné rozehrávají postavy Trpaslíka, Kocoura a zvědavého kluka.

Válka profesora Klamma v Minoru

V úterý 25. 9. od 19:00 máte po dlouhé době možnost zhlédnout na Malé scéně divadla Minor strhující „herecko-pedagogický“ výkon Oldřicha Navrátila v roli profesora Klamma.

Změna umístění pokladu

Milí pátrači, bohužel jsme byli nuceni přesunout šestý poklad k inscenaci Mimino. Novou cestu naleznete na stránce Prázdninové skrýšovky.

Poklad čtvrtý

Čeká jen na vás.

Poklad třetí

A už je tam. 😉

Druhý poklad

Druhý poklad čeká na své nálezce. Tak proštudujte návod a hurá na cestu.

Doplnění hracích plánů v první skrýši

Milí účastníci naší Prázdninové skrýšovky, jelikož je vás letos opravdu hodně, došly nám dnes ve skrýši na Malé straně hrací plány. Nicméně v tuto chvíli jsou již znovu doplněny, takže se můžete směle vydat za dobrodružstvím.

Prázdninová skrýšovka je zde!

Všichni pátrači a hledači, lovci i sběrači se konečně dočkali. Dnešním dnem zahajujeme Prázdninovou skrýšovku! Jednotlivé poklady budeme postupně zveřejňovat v průběhu prázdnin. Lovu zdar!

Prázdninová otevírací doba

Zajímá vás, jak to bude o prázdninách s otevírací dobou pasáže, pokladny a obchodu? Tak mrkněte na náš fajnový wordovský rámeček.

Toodle Noodle

Zajímá vás, jakou inscenaci připravuje Jiří Adámek na podzim do Minoru? Chtěli byste, abychom prozradili, jak se bude jmenovat? Tůdle nůdle! Jen si počkejte na premiéru 7. října od 18:00.

Anežčin tanec na rozloučenou

Každý mejdan jednou musí skončit, i když ho pořádá tak vášnivá tanečnice jako Anežka. Kdo si s ní chcete trsnou, máte poslední možnost na derniéře ve čtvrtek 14. 6. od 18:00.

Derniéra O klukovi, který neuměl zlobit

S lítostí vám oznamujeme, že kluk režiséra Braňa Holička se naučil zlobit. Proto nám nezbývá nic jiného, než uskutečnit derniéru jeho inscenace O klukovi, který neuměl zlobit. Kdo tedy chcete hlouběji proniknout do tajů zlobivého řemesla, máte poslední příležitost v pátek 25. května od 18:00.

Marketing v Minoru nikdy nespí

V elektrárně si všimli, že Minor spotřebovává hodně nočního proudu. Dlouho si lámali hlavu, co to tu po nocích provozujeme za pochybné aktivity. A ve čtvrtek 17. května na to konečně přišli. Divadlo Minor totiž obdrželo cenu Marketér roku 2017. Ano, studujeme tu po nocích marketing. Věříme, že nám to jednou k něčemu bude.

Derniéra Zahrady

V pátek 11. května jsme naposledy otevřeli magickou branku do tajemné Zahrady. Budeme s láskou vzpomínat na trpaslíka, slony, moudrou velrybu, protivného kocoura i mužného Amorka.

Do Minoru na kole

Představujeme vám minorskou jednotku těch nejtvrdších desperátů, která zachraňuje naše město v rámci soutěže Do práce na kole a celý květen se hodlá dopravovat do Minoru na vlastní pohon. Nechť je provází síla ve stehnech a míjí křeč v lýtku.

Jednorožec a Dvě sestry

V nadcházející sérii představení Honu na Jednorožce se vlivem nové alternace schyluje k psychologickému dramatu zvanému Dvě sestry. V roli Olinky se kromě Marie Štípkové a Anny Schmidtmajerové nově představí i Johana Schmidtmajerová. Žít a pracovat obě umí, do Moskvy se prý chystají.
Foto: Zdenek Pechov

Čestné uznání Zbyňka Hrbaty

S radostí Vám oznamujeme, že náš dvorní fotograf Zbyněk Hrbata obdržel čestné uznání ve finále soutěžní Přehlídky divadelní fotografie 2018. Gratulujeme!!

Hon na Jednorožce

V týdnu od 15. do 18. května se Luboš Jednorožec utká s politicky uvědomělými vlky. Příběh podle skutečné události, která se stala v 50. letech minulého století, se po delší době vrací na prkna Minoru.

Sestřih Minor fóra s Radoslavem Bangou

Podívejte se na sestřih březnového Minor fóra, kde jsme měli tu čest přivítat rappera Radoslava Bangu alias Gipsyho.

Pokladna uzavřena

Vážení diváci,

ve dnech 29. dubna – 1. května. a 5. – 8. května bude mít pokladna divadla Minor zavřeno.

Děkujeme za pochopení.

Starší novinky