Doplnění hracích plánů v první skrýši

Milí účastníci naší Prázdninové skrýšovky, jelikož je vás letos opravdu hodně, došly nám dnes ve skrýši na Malé straně hrací plány. Nicméně v tuto chvíli jsou již znovu doplněny, takže se můžete směle vydat za dobrodružstvím.

Prázdninová skrýšovka je zde!

Všichni pátrači a hledači, lovci i sběrači se konečně dočkali. Dnešním dnem zahajujeme Prázdninovou skrýšovku! Jednotlivé poklady budeme postupně zveřejňovat v průběhu prázdnin. Lovu zdar!

Prázdninová otevírací doba

Zajímá vás, jak to bude o prázdninách s otevírací dobou pasáže, pokladny a obchodu? Tak mrkněte na náš fajnový wordovský rámeček.

Toodle Noodle

Zajímá vás, jakou inscenaci připravuje Jiří Adámek na podzim do Minoru? Chtěli byste, abychom prozradili, jak se bude jmenovat? Tůdle nůdle! Jen si počkejte na premiéru 7. října od 18:00.

Anežčin tanec na rozloučenou

Každý mejdan jednou musí skončit, i když ho pořádá tak vášnivá tanečnice jako Anežka. Kdo si s ní chcete trsnou, máte poslední možnost na derniéře ve čtvrtek 14. 6. od 18:00.

Derniéra O klukovi, který neuměl zlobit

S lítostí vám oznamujeme, že kluk režiséra Braňa Holička se naučil zlobit. Proto nám nezbývá nic jiného, než uskutečnit derniéru jeho inscenace O klukovi, který neuměl zlobit. Kdo tedy chcete hlouběji proniknout do tajů zlobivého řemesla, máte poslední příležitost v pátek 25. května od 18:00.

Marketing v Minoru nikdy nespí

V elektrárně si všimli, že Minor spotřebovává hodně nočního proudu. Dlouho si lámali hlavu, co to tu po nocích provozujeme za pochybné aktivity. A ve čtvrtek 17. května na to konečně přišli. Divadlo Minor totiž obdrželo cenu Marketér roku 2017. Ano, studujeme tu po nocích marketing. Věříme, že nám to jednou k něčemu bude.

Derniéra Zahrady

V pátek 11. května jsme naposledy otevřeli magickou branku do tajemné Zahrady. Budeme s láskou vzpomínat na trpaslíka, slony, moudrou velrybu, protivného kocoura i mužného Amorka.

Do Minoru na kole

Představujeme vám minorskou jednotku těch nejtvrdších desperátů, která zachraňuje naše město v rámci soutěže Do práce na kole a celý květen se hodlá dopravovat do Minoru na vlastní pohon. Nechť je provází síla ve stehnech a míjí křeč v lýtku.

Jednorožec a Dvě sestry

V nadcházející sérii představení Honu na Jednorožce se vlivem nové alternace schyluje k psychologickému dramatu zvanému Dvě sestry. V roli Olinky se kromě Marie Štípkové a Anny Schmidtmajerové nově představí i Johana Schmidtmajerová. Žít a pracovat obě umí, do Moskvy se prý chystají.
Foto: Zdenek Pechov

Čestné uznání Zbyňka Hrbaty

S radostí Vám oznamujeme, že náš dvorní fotograf Zbyněk Hrbata obdržel čestné uznání ve finále soutěžní Přehlídky divadelní fotografie 2018. Gratulujeme!!

Hon na Jednorožce

V týdnu od 15. do 18. května se Luboš Jednorožec utká s politicky uvědomělými vlky. Příběh podle skutečné události, která se stala v 50. letech minulého století, se po delší době vrací na prkna Minoru.

Sestřih Minor fóra s Radoslavem Bangou

Podívejte se na sestřih březnového Minor fóra, kde jsme měli tu čest přivítat rappera Radoslava Bangu alias Gipsyho.

Pokladna uzavřena

Vážení diváci,

ve dnech 29. dubna – 1. května. a 5. – 8. května bude mít pokladna divadla Minor zavřeno.

Děkujeme za pochopení.

Změna představení DRDS

Vážení diváci, Dismanův rozhlasový dětský soubor byl nucen z provozních důvodů změnit titul představení, které se mělo konat ve středu 18. dubna od 18:00. Místo Pohádky o Raškovi uvede Do velké krajiny Dudédu a Kam zmizela Rebarbora. Zakoupené vstupenky je možné využít na nový titul nebo vrátit v naší pokladně.

Velikonoční otevírací doba pokladny

Sobota   31.3.  11:00 – 18:00
Neděle   1.4.     9:00 – 12:00
Pondělí  2.4.    ZAVŘENO

Pinokio

Každý režisér má svůj styl tvorby. Včetně tvorby dětí. Třeba Jiří Jelínek na to chodí od lesa. Odtud přitáhl na první čtenou kus dřeva, který hodlá během zkoušení všemožně zabrušovat a vybrušovat, aby na dubnové premiéře stál na jevišti zbrusu nový dřevěný chlapeček. Pinokio, premiéra 15. dubna v 18:00, režie: Jiří Jelínek.

Mimino se klube

Co je malé, to je hezké. A na hezké věci se lidé těší. A také se brzy dočkají. Premiéry inscenace Mimino již v úterý 13. a středu 14. března od 18:00.

Premiéra inscenace Mimino ZRUŠENA!

Milí diváci, velice se omlouváme, ale z důvodu náhlého onemocnění režiséra musíme zrušit nedělní premiéry nové inscenace Mimino (4. 3. od 15 i 18 hodin). O novém termínu vás budeme co nejdříve informovat. Děkujeme za pochopení.

Gipsy.cz hostem březnového Minor fóra

Jak v sobě rozpoznat talent a rozvíjet ho? Jak vzniká písnička, co to znamená ji složit? Jak vznikla a funguje kapela Gipsy.cz? Co je to projekt Když chceš, tak to dokážeš? O tom všem si můžete v pátek 2. března od 18:00 povídat na Minor fóru s romským rapperem Radoslavem Bangoualias Gipsym.

Když je dítě nadané aneb únorové Minor fórum

Má vaše dítko umělecké ambice? Touží být hercem, nebo si to přejete vy? Nejen tyto otázky můžete prodiskutovat v pátek 23. února od 18:00 na Minor fóruBraňo Holičkem, který se na filmovém plátně objevil už ve 14 letech a v současné době je úspěšným hercem a režisérem.

Mimino

Na Malé scéně se něco rodí. Něco moc milého. Zkoušení je v prvním měsíci, takže zatím je to malé a do premiéry to možná bude celkem porod, u kterého se taťka Braňo zapotí, ale až to vyleze ven, tak to bude hodně velké. Termín máme v neděli 4. března od 18:00 na Malé scéně. Tak nám držte palce! Mimino, režie: Braňo Holiček.

Zemřel herec Jiří Laštovka

Dozvěděli jsme se smutnou zprávu, že nás v uplynulých dnech opustil skvělý herec a kamarád Jiří Laštovka. Vzpomínáme na něj…

Předprodej Strun dětem zahájen

I letos si zabrnkáme na Struny dětem, a to o víkendu 23. – 25. března. Dnešním dnem byl spuštěn předprodej, takže můžete nakupovat jako diví.

Zemřel Karel Makonj

Po těžké nemoci zemřel Karel Makonj (9. 12. 1947 – 2. 1. 2018), dlouholetý pedagog Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU, divadelní teoretik a režisér, který mj. v letech 1990-1998 působil jako ředitel divadla Minor.

http://www.loutkar.eu/?id=1810

Starší novinky