Derniéra Zahrady

V pátek 11. května jsme naposledy otevřeli magickou branku do tajemné Zahrady. Budeme s láskou vzpomínat na trpaslíka, slony, moudrou velrybu, protivného kocoura i mužného Amorka.

Do Minoru na kole

Představujeme vám minorskou jednotku těch nejtvrdších desperátů, která zachraňuje naše město v rámci soutěže Do práce na kole a celý květen se hodlá dopravovat do Minoru na vlastní pohon. Nechť je provází síla ve stehnech a míjí křeč v lýtku.

Jednorožec a Dvě sestry

V nadcházející sérii představení Honu na Jednorožce se vlivem nové alternace schyluje k psychologickému dramatu zvanému Dvě sestry. V roli Olinky se kromě Marie Štípkové a Anny Schmidtmajerové nově představí i Johana Schmidtmajerová. Žít a pracovat obě umí, do Moskvy se prý chystají.
Foto: Zdenek Pechov

Čestné uznání Zbyňka Hrbaty

S radostí Vám oznamujeme, že náš dvorní fotograf Zbyněk Hrbata obdržel čestné uznání ve finále soutěžní Přehlídky divadelní fotografie 2018. Gratulujeme!!

Hon na Jednorožce

V týdnu od 15. do 18. května se Luboš Jednorožec utká s politicky uvědomělými vlky. Příběh podle skutečné události, která se stala v 50. letech minulého století, se po delší době vrací na prkna Minoru.

Sestřih Minor fóra s Radoslavem Bangou

Podívejte se na sestřih březnového Minor fóra, kde jsme měli tu čest přivítat rappera Radoslava Bangu alias Gipsyho.

Pokladna uzavřena

Vážení diváci,

ve dnech 29. dubna – 1. května. a 5. – 8. května bude mít pokladna divadla Minor zavřeno.

Děkujeme za pochopení.

Změna představení DRDS

Vážení diváci, Dismanův rozhlasový dětský soubor byl nucen z provozních důvodů změnit titul představení, které se mělo konat ve středu 18. dubna od 18:00. Místo Pohádky o Raškovi uvede Do velké krajiny Dudédu a Kam zmizela Rebarbora. Zakoupené vstupenky je možné využít na nový titul nebo vrátit v naší pokladně.

Velikonoční otevírací doba pokladny

Sobota   31.3.  11:00 – 18:00
Neděle   1.4.     9:00 – 12:00
Pondělí  2.4.    ZAVŘENO

Pinokio

Každý režisér má svůj styl tvorby. Včetně tvorby dětí. Třeba Jiří Jelínek na to chodí od lesa. Odtud přitáhl na první čtenou kus dřeva, který hodlá během zkoušení všemožně zabrušovat a vybrušovat, aby na dubnové premiéře stál na jevišti zbrusu nový dřevěný chlapeček. Pinokio, premiéra 15. dubna v 18:00, režie: Jiří Jelínek.

Mimino se klube

Co je malé, to je hezké. A na hezké věci se lidé těší. A také se brzy dočkají. Premiéry inscenace Mimino již v úterý 13. a středu 14. března od 18:00.

Premiéra inscenace Mimino ZRUŠENA!

Milí diváci, velice se omlouváme, ale z důvodu náhlého onemocnění režiséra musíme zrušit nedělní premiéry nové inscenace Mimino (4. 3. od 15 i 18 hodin). O novém termínu vás budeme co nejdříve informovat. Děkujeme za pochopení.

Gipsy.cz hostem březnového Minor fóra

Jak v sobě rozpoznat talent a rozvíjet ho? Jak vzniká písnička, co to znamená ji složit? Jak vznikla a funguje kapela Gipsy.cz? Co je to projekt Když chceš, tak to dokážeš? O tom všem si můžete v pátek 2. března od 18:00 povídat na Minor fóru s romským rapperem Radoslavem Bangoualias Gipsym.

Když je dítě nadané aneb únorové Minor fórum

Má vaše dítko umělecké ambice? Touží být hercem, nebo si to přejete vy? Nejen tyto otázky můžete prodiskutovat v pátek 23. února od 18:00 na Minor fóruBraňo Holičkem, který se na filmovém plátně objevil už ve 14 letech a v současné době je úspěšným hercem a režisérem.

Mimino

Na Malé scéně se něco rodí. Něco moc milého. Zkoušení je v prvním měsíci, takže zatím je to malé a do premiéry to možná bude celkem porod, u kterého se taťka Braňo zapotí, ale až to vyleze ven, tak to bude hodně velké. Termín máme v neděli 4. března od 18:00 na Malé scéně. Tak nám držte palce! Mimino, režie: Braňo Holiček.

Zemřel herec Jiří Laštovka

Dozvěděli jsme se smutnou zprávu, že nás v uplynulých dnech opustil skvělý herec a kamarád Jiří Laštovka. Vzpomínáme na něj…

Předprodej Strun dětem zahájen

I letos si zabrnkáme na Struny dětem, a to o víkendu 23. – 25. března. Dnešním dnem byl spuštěn předprodej, takže můžete nakupovat jako diví.

Zemřel Karel Makonj

Po těžké nemoci zemřel Karel Makonj (9. 12. 1947 – 2. 1. 2018), dlouholetý pedagog Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU, divadelní teoretik a režisér, který mj. v letech 1990-1998 působil jako ředitel divadla Minor.

http://www.loutkar.eu/?id=1810

Vánoční otevírací doba pasáže

Budeme rádi, když nás navštívíte i v období vánočního klidu a pohody. Jen mějte na paměti, že klid a pohodu budou v některých dnech vychutnávat i naši zaměstnanci.

Chcete mít doma mazlíčka?

V tom případě nevynechejte naše prosincové Minor fórum. Jeho hostem totiž bude Martin Smrček z pražské ZOO, se kterým můžete probrat radosti i strasti, které takový chov mazlíčků obnáší. V pátek 15. prosince od 18:00 na Malé scéně.

Mikuláš v Minoru

Úterý 5. prosince bylo v Minoru velmi neobvyklé. Ani jedno dítě nezlobilo jak na představení, tak před ním a po něm. Vůbec si to neumíme vysvětlit. Jo, a taky přišel Mikuláš s Čertem a Andělem. Ale to jen tak pro zajímavost, nijak to s tím nesouvisí.

Kostýmy Sněhové královny v Ponorce

Jelikož jdeme s meteorologickými trendy, připravili jsme pro vás na prosinec v Galerii Ponorka výstavu Návrhů kostýmů ke Sněhové královně od kostýmní výtvarnice Kateřiny Štefkové.

Otevírací doba pokladny 17. 11.

Vážení diváci,

v pátek 17. listopadu bude pokladna otevřena od 9 do 18 hodin.

Váš Minor.

Za tajemstvím Široka

V sobotu se první skupina dobrodruhů vydala Za tajemstvím Široka. Navzdory jeho pověstné mazanosti se všem účastníkům naší outdoorové hry nakonec podařilo Širokovo tajemství odhalit. Uvidíme, zda si účastníci hry, kteří vyrazí v neděli 26. 11., povedou stejně úspěšně. Pokud jste si nestihli rezervovat místo v listopadu, netřeba házet ježka do stoky, neboť hra bude ve vybraných termínech probíhat až do konce února.

Den divadla Minor

Když oni mají Noc, tak my máme Den aneb Minor se letos opět připojí k Noci divadel, ale v pro naše diváky přívětivějším čase. Těšit se můžete tradičně na představení, workshopy, interaktivní prohlídky Na scénu! či Minor fórum.

Starší novinky