Last minute

Rychle rezervujte místa, nebo už nebudou!

Všechna představení

200

Pouť v galerii Ponorka

V pátek 28.11. ve 21:00 a v sobotu 29.11. v 10:00 se v galerii Ponorka bude v rámci stejnojmenné výstavy konat představení Anny Krtičkové Pouť. Inscenace je inspirována životem svatého Františka a zároveň italskou poutí „Camino di San Francesco“. Kombinuje loutkové divadlo s živými projekcemi a animovanými sekvencemi, a je určeno velmi malé skupině diváků. Proto si rychle rezervujte lístky na pokladna@minor.cz, nebo na tel. čísle 222 23135.

200

Ve středu 12. listopadu 2014 zemřela ve věku 80 let doc. Marketa Kočvarová Schartová, emeritní děkanka DAMU, dlouholetá pedagožka katedry alternativního a loutkového divadla a významná loutkářská režisérka. Poslední rozloučení s Marketou Schartovou se koná ve středu dne 19. listopadu 2014 ve 14.30 hodin v Ústřední obřadní síni v Praze na Olšanských hřbitovech. … milá Marketo … vzpomínáme na Tebe … kolegové, studenti, přátelé…

200

Dílny 22. a 23. listopadu

Tento víkend se Vám budou věnovat dvě ultrašikovné výtvarnice. V sobotu si s Dagmar Urbánkovou vyrobíte Plechové lucerničky na čajové svíčky. Na neděli si pro Vás Kristýna Taubelová (mj. držitelka prestižní ceny Alfreda Radoka) přichystala výrobu Placek – butonů, které mohou být i ideálním vánočním dárkem pro babičky, dědečky či jen tak na parádu pro Vás.

200

Před 25 lety jsme si vybojovali svobodu slova. V předvečer výročí počátku Sametové revoluce spouštíme Minoroviny – „žurnalistický inkubátor“ divadla Minor. Staňte se novinářem, hlídacím psem demokracie a napište nám svůj názor.

200

V našem Obchodě Minor na Vás čekají závěsné plánovací kalendáře od našeho výtvarníka Jakuba Zicha. Vymysleli jsem je graficky tak, že si každý z rodiny může zapsat své povinnosti, úkoly i kdy jít večer na koncert, do svého sloupku. A tak už se nikdy nestane, že tatínek nevyzvedne Pepíka ve 16 hodin z družiny, neb to prý nevěděl! Plánování Hurá!

200

DEMOKRACIE pro naše děti

V předvečer státního svátku – 16. listopadu, jsme pro Vás přichystali inscenaci DEMOKRACIE. „Chtěli jsme, aby děti na vlastní kůži poznaly, jak demokracie funguje – že výsledek voleb je kolektivním rozhodnutím všech voličů. Že pokud budeme volit nezodpovědně, zbrkle a emotivně, můžeme se dočkat špatných rozhodnutí a zákonů, které zpětně ovlivní náš život,“ říká režisér Braňo Holiček. Co lepšího můžeme svým dětem nabídnout? Začínáme v 15 hodin a bude to legrace!  

200

Noc divadel v Minoru

V rámci Noci divadel hrajeme oblíbené představení Zahrada (10: 00 + 15: 00 hodin). Večer jsme si pro Vás připravili novinku MINORmáně tančíme. Tančírnu vede spolupracovník divadla Minor, frontman skupiny DNO a tatínek dvou roztomilých dětí Jiří Jelínek. Zpívají, hrají, tančí, blbnou a jančí herci divadla Minor a samozřejmě Vy a Vaše děti!!! Mezi 19: 30 – 21: 30. Těšíme se na Vaši návštěvu.

200

V sobotu máme dílny rovnou dvě! Mezi 11:30 – 15:00 si vyrobíte s Erikou Bradáčkovou Plickovou Papírové květiny a poté od 15:30 do 19:30 s Šárkou Sedlákovou Rámečky na fotografie. V neděli si pak opět s Šárkou v běžném čase 14:00 – 18:00 hodin vyrobíte Loutky.

 

200

Milý účastníci sobotního či nedělního workshopu animovaného filmu. Rádi bychom Vám připomněli, abyste svého potomka vybavili tzv. flashkou, na kterou mu pak výtvarnice nahrají jím vytvořené dílko. A pozor i na úkol! Až půjdete do divadla Minor, ať se děti dobře dívají pod nohy a vezmou sebou jakoukoliv drobnost, kterou najdou a bude se jim zamlouvat (hezký kamínek, gumička, mince,…).